niedziela, 26 listopada 2023 13:59

Wiemy, kiedy bożonarodzeniowa choinka rozbłyśnie na krakowskim Rynku

Autor Patryk Trzaska
Wiemy, kiedy bożonarodzeniowa choinka rozbłyśnie na krakowskim Rynku

Zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia będzie można już wkrótce poczuć w przestrzeni miasta. Symbolicznym jego rozpoczęciem będzie uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku Głównym. To wydarzenie zostało zaplanowane na sobotę, 2 grudnia, o godz. 16.30.

Świerk ozdobiony zostanie 26 tysiącami energooszczędnych światełek zmieniających barwę. Na choince zawisną sople imitujące topnienie lodu. Zostanie ona także udekorowana ponad tysiącem inkrustowanych baniek. Jej świetlne będą nawiązywać nawiązują do ornamentów eksponowanych na wawelskich arrasach. Choinka będzie energooszczędna, będzie pobierać mniej energii od domowego czajnika.

Program wydarzenia:

O godz. 16.30 na scenie obok świątecznego drzewka odbędzie się koncert zespołu Pozytyvni.pl.

Ta rockowo-bluesowa formacja to połączenie doświadczenia, umiejętności i fascynacji muzyką. W skład zespołu wchodzi czterech instrumentalistów, współpracujących ze sobą od kilku lat przy różnych projektach: Rafał Tudruj – gitara, Robert Ślązak – instrumenty klawiszowe, Piotr Gajkoś – perkusja i Andrzej Deryło – bas. Każdy z muzyków posiada wieloletnie doświadczenie muzyczne i sceniczne oraz współpracę z takimi zespołami i solistami jak np.: Urszula, Izabela Trojanowska, Rafał Brzozowski, Old Jazz Players, Kairos czy Queen Band. Podczas koncertu usłyszymy najsłynniejsze piosenki, dzięki którym świąteczny nastrój zawita do Krakowa.

Rozświetlenie największego drzewka świątecznego w mieście o godz. 17.15, a imprezę zakończą konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci.

Imprezę poprowadzi Przemek Redkowski.

Choinki pojawią się także w innych punktach miasta – na Rynku Podgórskim, przed Muzeum Narodowym, a także na placach Centralnym i Wszystkich Świętych.

W tym roku już po raz trzeci Kraków ozdabia się w stylu nawiązującym do wawelskich arrasów. Iluminacja utrzymana w złotej i srebrnej kolorystyce nawiązuje do nici, którymi brukselscy mistrzowie tkali te unikatowe dzieła sztuki. W najważniejszych punktach miasta spotkamy również bohaterów arrasowych opowieści, czyli jelenie, wielbłądy, żyrafy i rajskiego ptaka. Nie zabraknie motywów roślinnych, głównie liści akantu w girlandach nad ulicami czy w dekoracjach choinek, lamp i mostów.

inf. krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka