piątek, 20 listopada 2020 16:22

Winstrol - wszystko co należy wiedzieć

Autor Artykuł sponsorowany
Winstrol - wszystko co należy wiedzieć

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób marzy o wysportowanej i umięśnionej sylwetce przy jak najmniejszym możliwym wysiłku. Dlatego też coraz więcej sportowców, kulturystów ale i również wiele osób rekreacyjnie uprawiających sport używa środków dopingujących. Jednym z najbardziej popularnych środków tego typu jest Winstrol, który nosi również nazwę Stanozolol. Warto zatem wiedzieć czym dokładnie jest ten środek dopingujący oraz jakie są wskazania jak i przeciwwskazania dotyczące jego zażywania.

Winstrol - to co jest?

Zgodnie z definicją Winstrol (inacz. Stanozolol) to steryd anaboliczny, którego celem jest zwiększenie zdolności do budowania nowych tkanek mięśniowych. Dzięki swoim właściwościom wspierającym syntezę białek w dosyć szybki sposób wspiera on przyrost mięśni oraz ich całkowitą siłę, dzięki czemu bardzo szybko można zobaczyć efekty. Sam Winstrol przyspiesza wchłanianie się składników odżywczych z pokarmów oraz tym samym zmiany chemiczne jakie zachodzą w mięśniach.

W kontekście wspierania motoryki i zasięgu sportowca Winstrol wspiera również budowę i rozwój tzw. suchego mięśnia. Takie zjawisko oznacza, iż mięśnie są pozbawione zarówno tłuszczu jak i wody. Dzięki temu sportowiec może zwiększyć swoją siłę mięśni i jeszcze szybciej osiągnąć upragnione rezultaty. Warto jednak zdawać sobie sprawę z negatywnych skutków ubocznych jakie może wywoływać.

Działanie winstrolu

Mechanizm działania winstrolu w głównej mierze opiera się na syntezie białek budujących poszczególne mięśnie oraz znacząco zwiększoną retencję azotu. Ze względu na to, że winstrol nie wywołuje zjawiska ginekomastii, retencji wody oraz zapobiega odkładaniu się tłuszczu w mięśniach możliwe jest stworzenie suchych mięśni pozbawionych wody i nadmiaru tłuszczu. Pomimo tego, iż samo działanie winstrolu nie powoduje uwypuklenia się mięśni to jest on niezwykle skuteczny jeżeli chodzi o przyrost siły.

Warto również wiedzieć, że bardzo wielu kulturystów stosuje winstrol głównie w celu znaczącego przyspieszenia przyrostu masy mięśniowej. Jego działanie jest bardzo szybkie a dodatkowo widoczne już po kilku tygodniach od rozpoczęcia stosowania. Niektóre osoby zapewne mogą się zastanawiać jak długo należy brać winstrol aby efekty były widoczne i zadawalające dla osoby zażywającej. Teorii jest wiele, jednak lekarze, z którymi należy się porozumieć przed zażywaniem winstrolu rekomendują branie tego anaboliku przez okres 4-6 tygodni w kilku cyklach. Następnie po zaprzestaniu brania winstrolu należy skonsultować się z lekarzem i sprawdzić czy aby na pewno dobrze on działa.

Jak brać winstrol?

Obecnie na rynku winstrol można kupić zarówno w formie domięśniowych zastrzyków jak i w formie tabletek doustnych. Jednak istnieje między nimi pewna różnica, która znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa zażywanego środka. Forma doustna jest o tyle bezpieczna, iż wyrób trafia do wątroby gdzie przez obecne tam kwasy i soki trawienne jest częściowo neutralizowany jego silny wpływ. Dzięki temu wątroba może wytworzyć swoje własne czynniki wzrostu mięśni - IGF1, które trafiając do krwioobiegu mogą dać podobny efekt co winstrol.

Inaczej ma się sprawa, gdy wybrana osoba zażywa winstrol w formie dożylnej. Tutaj preparat trafia bezpośrednio do krwioobiegu i nie jest w żaden sposób neutralizowany. Efekt stosowania winstrolu w ten sposób jest co prawda szybszy i bardziej widoczny niż w formie doustnej. Należy jednak pamiętać, iż w takiej formie przyjmowany anabolik może mieć większy wpływ na swego rodzaju wysychanie mięśni i może mieć znacznie większy wpływ na ogólną kondycję jak i na zdrowie osoby je przyjmującej.

Skutki uboczne zażywania winstrolu

Podobnie jak każdy tego typu anabolik również winstrol powoduje powstawanie widocznych efektów ubocznych, które mogą mieć wpływ na zdrowie - a niekiedy - na życie osoby zażywającej. Do tego typu skutków ubocznych zaliczają się:

różnego rodzaju reakcje alergiczne - mogą to być na przykład trudności w oddychaniu, obrzęk błon śluzowych gardła, obrzęk warg, języka, a niekiedy w cięższych przypadkach nawet obrzęk twarzy;

obrzęk rąk oraz nóg (szczególnie narażone są okolice kostek);

zwłaszcza u mężczyzn mogą pojawić się częste erekcje oraz powiększanie się piersi;

winstrol może mieć wpływ na głos zarówno u kobiet jak i u mężczyzn ze względu na obecne w nim substancje - może powodować znaczące obniżenie się głosu;

wypadanie włosów oraz przyspieszenie procesu łysienia;

pojawienie się wzmożonego trądziku;

bezsenność;

bóle głowy.

Dodatkowo istnieje kilka przypadków, w których zażywanie winstrolu zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn nie jest kompletnie wskazane. Mowa tutaj przede wszystkim o:

wyleczonego (lub w trakcie przechodzenia) raka prostaty lub raka piersi;

cukrzycy;

przyjmowania leków w formie doustnej przeciw zakrzepicy;

przebytych chorób serca jak np. zawał;

choroby wieńcowej serca;

po ataku serca;

chorób wątroby i nerek;

cukrzycy;

hiperkalcemii.

Jeżeli dana osoba cierpi na którąś z tych chorób wówczas należy maksymalnie ograniczyć zażywanie winstrolu. Tego typu zażywanie powinno być również ściśle skonsultowane i zatwierdzone przez lekarza. W przeciwnym wypadku mogą wystąpić bardzo poważne powikłania takie jak zaburzenia prawidłowego funkcjonowania wątroby, nerek, czy też pogłębienia się problemów z sercem.

W jaki sposób dawkować winstrol?

Obecnie na rynku można kupić winstrol w formie tabletek oraz ampułek, z których wykonywane są zastrzyki. W obu tych formach mają one po ok. 20-50 mg substancji czynnej, dzięki której możliwe jest jego odpowiednie dostosowanie do potrzeb wybranej osoby. Warto wiedzieć, że winstrol w formie leków doustnych działa przez około 9 godzin po przyjęciu natomiast w formie dożylnej jego efekty widoczne są nawet po 48 godzinach od momentu zażycia.

Lekarze z reguły zalecają by przyjmować wyłącznie jedną dawkę co około 2-3 dni. Całość procesu przyjmowania tego anaboliku nie powinna być dłuższa niż 48 godzin. Przy tym jednak warto pamiętać, że sam winstrol wykazuje działanie toksyczne więc wraz z tym lekiem warto wiedzieć co brać na osłonę przy terapii preparatem winstrol. Najlepszymi preparatami osłonowymi w tym wypadku są Hepatil, Sylimaril oraz Heparegen, które chronią wątrobę, układ trawienny oraz inne układy wewnętrzne przed toksycznym wpływem niektórych składników tego preparatu.

Kiedy mogą być widoczne efekty stosowania winstrolu?

Zgodnie z rekomendacjami oraz opiniami specjalistów efekty stosowania winstrolu są widoczne już nawet po ok. 2-3 tygodniach od rozpoczęcia procesu zażywania preparatu. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że jest to substancja, która w znaczący sposób wpływa na zdrowie osoby je zażywającej powodując różnego rodzaju efekty uboczne. Nie może ona być stosowana po przebyciu lub w trakcie przechodzenia niektórych chorób przedstawionych powyżej.

Choć efekty są widoczne już po kilku tygodniach od rozpoczęcia stosowania jeden cykl kuracją tym preparatem powinien trwać maksymalnie od 4 do 6 tygodni. Oczywiście zarówno chęć zażywania takiego leku jak i zbadanie jego efektów powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym. Tylko  w ten sposób będzie można uniknąć potencjalnych powikłań jakie mogą się pojawić jeśli dawka będzie zbyt duża lub będzie występować zbyt duża intensywność przyjmowanego winstrolu.

Dla kogo winstrol nie jest przeznaczony?

Generalnie rzecz biorąc winstrol jest przeznaczony dla większości osób, które myślą o szybkim zredukowaniu tkanki tłuszczowej oraz uwypukleniu swoich mięśni. Jednak istnieje pewna grupa osób, dla których winstrol nie jest przeznaczony i może być stosowany jedynie w wyjątkowych wypadkach po konsultacji lekarskiej. Do tej grupy z pewnością zaliczają się:

kobiety w ciąży;

osoby starsze;

dzieci oraz młodzież do 18 roku życia;

osoby otyłe oraz mierzące się z wymienionymi powyżej chorobami.

Dla tych grup osób zażywanie tego preparatu może być niebezpieczne dla ich zdrowia oraz życia. Może to spowodować nagłe i nieuzasadnione reakcje obronne organizmu przez co ich zażywanie musi być potwierdzone i ściśle monitorowane przez lekarza.

Winstrol - jaka cena i gdzie można kupić?

Wbrew pozorom kupno winstrolu nie należy do trudnych i skomplikowanych czynności. Sam preparat można kupić w Internecie a niekiedy też w aptece lub sklepie ze zdrową żywnością oraz produktami wspierającymi odchudzanie i budowę masy mięśniowej. Jednak by preparat działał poprawnie i nie wyrządzał więcej szkód niż pożytku najlepiej skonsultować się z lekarzem-dietetykiem, który po krótkiej rozmowie oraz sprawdzeniu historii chorób będzie mógł stwierdzić czy wybrana osoba może bez problemu przyjmować ten preparat.

Co do ceny w różnych sklepach stacjonarnych jak i w Internecie można znaleźć odmienne ceny co do tego produktu. Niemniej jednak cena jednego opakowania zawierającego do 20 tabletek lub podobnej ilości ampułek do zażywania dożylnego kosztuje w granicach 110-150 złotych wraz z kosztami dostawy (jeżeli kupno następuje w Internecie). Więcej informacji oraz kupna samego preparatu można dokonać na Sterydy Cennik.

Czy opłaca się zażywać winstrol?

Bazując na przedstawionych powyżej informacjach wiele osób wciąż może podawać w wątpliwość zasadność stosowania winstrolu. Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego jak szybko potrafi on zmienić mięśnie, w których występuje nadmiar wody oraz tłuszczu w twardą masę mięśniową. Dzięki temu w prosty sposób można zwiększyć swoją siłę czy też przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej.

Z drugiej jednak strony pamiętać należy o tym jakie skutki uboczne może wywołać niekontrolowane zażywanie zbyt dużych ilości tego preparatu. Jeżeli wybrana osoba nie ma kontroli nad zażywaną dawką dzienną oraz cyklem zażywania winstrolu może to spowodować poważne komplikacje zdrowotne. Mowa tutaj przede wszystkim o uaktywnieniu niektórych chorób jak choroby serca, nerek czy też wątroby lub np. spowodować trądzik nawet u osoby dorosłej. Z tego też względu tak istotne jest by wszelkie decyzje odnośnie chęci podjęcia przyspieszenia budowy masy mięśniowej konsultować ze swoim lekarzem. Jedynie fachowa wiedza lekarza pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z zażywaniem winstrolu.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka