czwartek, 23 marca 2023 12:32

Wiza do Chin – czy wiesz, jak ją uzyskać? Doradzamy!

Autor Artykuł sponsorowany
Wiza do Chin – czy wiesz, jak ją uzyskać? Doradzamy!

Przed wylotem do Chin, niezależnie od tego czy podróżujemy do tego kraju w celu turystycznym, służbowym, czy naukowym, musimy wyrobić wizę. Obecnie państwo to przygotowało kilkanaście różnych rodzajów tego dokumentu, które należy dopasować do powodu podróży. Jak uzyskać wizę do Chin i jakie dokumenty będą nam potrzebne, by ją otrzymać? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje wiz do Chin?

Dostępnych jest obecnie kilkanaście różnych rodzajów wiz do Chin. Wśród najpopularniejszych można wymienić wizę L, czyli turystyczną. Umożliwia ona pobyt w tym kraju do 30 dni. Jednokrotna jest ważna przez okres 3 miesięcy od daty jej wydania, a dwukrotna przez pół roku. Ze względu na to, że Chiny to potęga gospodarcza, a więc znajdują się w tym kraju siedziby wielu ważnych przedsiębiorstw, część osób podróżuje do tego państwa służbowo. W takiej sytuacji będą one potrzebowały wizy M, czyli biznesowo-handlowej.

W tym przypadku jednokrotna również ważna jest przez 3 miesiące od daty jej wydania, dwukrotna przez 6 miesięcy, zaś wielokrotna przez sześć miesięcy lub rok. Inne popularne typy wiz do Chin można znaleźć na przykład na https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-chin/. Wyróżnia się wśród nich między innymi wizę F, Q, R, Z, X, D, G, C czy J. Ten ostatni dokument przeznaczony jest dla dziennikarzy. Zorganizowanym grupom turystycznym z kolei wydawana jest wiza grupowa.

Jak złożyć wniosek o wizę do Chin?

Obywatele Polski, a także innych państw Unii Europejskiej, którzy chcą podróżować do Chin, zobligowani są do wyrobienia wizy do tego kraju przed wylotem. Taki wniosek należy złożyć w odpowiednim konsulacie w jego godzinach pracy. Czas oczekiwania na ten dokument w trybie normalnym wynosi około tygodnia, z kolei w trybie ekspresowym 2 dni robocze. Bez chińskiej wizy można przebywać na terenie strefy tranzytowej, a więc na lotniskach międzynarodowych przez maksymalnie 24 godziny.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wizy do Chin?

Na pierwszej stronie wniosku wizowego do Chin z https://www.serwiskonsularny.pl/ należy wkleić swoje zdjęcie paszportowe. Powinno być ono aktualne i kolorowe. Do tego dokumentu należy dołączyć również ksero swojego paszportu. Z kolei ten dokument musi być ważny przez minimum pół roku od dnia złożenia druku. Formularz taki można pobrać ze strony internetowej Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej. Należy go wypełnić w języku polskim, chińskim lub angielskim drukowanymi literami. Nie ma możliwości przesłania druku drogą elektroniczną, a więc musi być on złożony osobiście w Chińskim Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie lub konsulacie w Gdańsku.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka