poniedziałek, 22 kwietnia 2024 12:40

Włodarze wybrani! Tak głosowali mieszkańcy powiatu brzeskiego

Autor Katarzyna Jamróz
Włodarze wybrani! Tak głosowali mieszkańcy powiatu brzeskiego

Druga tura wyborów samorządowych została oficjalnie rozstrzygnięta. W poniedziałek (22 kwietnia) Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane ze 100 proc. obwodów. Poniżej przedstawiamy zwycięzców niedzielnych wyborów w powiecie brzeskim.

W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańcy Polski udali się do urn, by wybrać swoich przedstawicieli. Głosowano na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. W powiecie brzeskim druga tura wyborów odbyła się w trzech gminach: w Borzęcinie, Czchowie i w Szczurowej. Kogo wybrali mieszkańcy?

Gmina Szczurowa

W gminie Szczurowa, w pierwszej turze wyborów, wzięło udział łącznie czterech kandydatów. Z racji tego, że żaden z nich nie uzyskał wówczas ponad 50 proc. poparcia, konieczne było przeprowadzenie drugiej tury. Zbigniew Moskal (włodarz gminy) w pierwszym starciu otrzymał 48,30 proc. głosów, z kolei jego kontrkandydat, Marek Biernat, zdobył ich 27,70 proc. Trzeci najlepszy wynik należał wówczas do Sławomira Patera – 17,63 proc. Czwarte miejsce zajął zaś Marian Zalewski – 6,37 proc.

W niedzielę (21 kwietnia) frekwencja w gminie Szczurowa wyniosła 48,76 proc. Zagłosowało 3 645 mieszkańców z 7 474 uprawnionych do głosowania. Na dotychczasowego wójta oddano 2 034 głosów, co dało mu 56,30 proc. i upragnione zwycięstwo. Z kolei na jego kontrkandydata zagłosowało 1 579 osób. Marek Biernat zdobył 43,70 proc. poparcia. – Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy Szczurowa, którzy oddali na mnie swój głos. Jednocześnie gratuluję wójtowi Zbigniewowi Moskalowi wyboru na drugą kadencję – napisał Biernat za pośrednictwem Facebooka.

Zbigniew Moskal ponownie wójtem Gminy Szczurowa 🗳 🗳️ II tura wyborów samorządowych za nami. 📋 Wyniki głosowania: ✅...

Opublikowany przez Gmina Szczurowa Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Wybory ostatecznie wygrał Zbigniew Moskal i to on zostanie wójtem na kolejną kadencję. – Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy odwiedzili komisje wyborcze – czytamy w zamieszczonym na Facebooku poście.

Gmina Czchów

W pierwszej turze wyborów o urząd burmistrza Czchowa ubiegało się trzech kandydatów. Z racji tego, że żaden z nich nie zdobył niezbędnej większości, konieczne było przeprowadzenie drugiej tury. Sprawujący, nieprzerwanie od 22 lat, funkcję burmistrza Czchowa Marek Chudoba nie przeszedł do drugiej tury. Członek partii politycznej Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymał wówczas 29,96 proc. głosów. – Z całego serca pragnę wyrazić moje podziękowania za prawie 22 lata zaufania, jakim mnie obdarzyliście. Bycie burmistrzem naszej wspólnej społeczności było dla mnie niesamowitym zaszczytem i wielką przyjemnością. Dziękuję wam za wasze wsparcie, zaangażowanie i zaufanie, które mi okazaliście przez te lata. To wasza otwartość, zaangażowanie i wspólna praca sprawiły, że nasza gmina rozwijała się i stawała się jeszcze lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich. Dziękuję również wszystkim moim przyjaciołom za wsparcie i za to, że byliście przy mnie. Choć moja droga jako burmistrz dobiega końca, wierzę, że nasza wspólna praca przyniosła wiele owoców i pozostawiła trwały ślad w historii naszej gminy. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszystko – skomentował przed dwoma tygodniami Chudoba za pośrednictwem Facebooka.

Szanowni szanowani gminy Czchów, Z całego serca klucza moje zaufanie za prawie 22 lata zaufania, które...

Opublikowane przez Marka Chudobę Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Największą ilość głosów w pierwszej turze zdobył Jakub Kowalczyk. 29-latek otrzymał 35,14 proc. głosów. Tuż za nim, z wynikiem 34,90 proc. głosów, uplasował się Krzysztof Szot.

W niedzielę (21 kwietnia) frekwencja w gminie Czchów wyniosła 59,85%. Jakub Kowalczyk otrzymał 1 739 głosów, co dało mu 43,19 proc. poparcia. Z kolei na jego przeciwnika, Krzysztofa Szota, oddano 2 287 głosów. Członek partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość zdobył 56,81 proc. poparcia. Wynik ten dał mu zwycięstwo. – Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy za oddane głosy. Gratuluję Jakubowi Kowalczykowi rewelacyjnego wyniku w swoim debiucie! Musimy wszyscy razem pracować dla naszej gminy – niezależnie od poglądów czy przekonań. Dziękuję jeszcze raz – napisał burmistrz elekt w zamieszczonym na Facebooku poście.

BARDZO DZIĘKUJĘ – wszystkim mieszkańcom naszej gminy za oddane głosy😊 Gratuluję Jakubowy Kowalczykowi rewelacyjnego...

Opublikowany przez Krzysztofa Szota Niedziela, 21 kwietnia 2024

Jakub Kowalczyk, w opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych poście, pogratulował zwycięzcy. – Nieoficjalny wynik jest taki, że wygrał najlepszy tj. Krzysztof Szot. Panie Krzysztofie GRATULACJE! Kowalczyk 43 proc. Szot 57 proc. Dziękuję WSZYSTKIM za kawał dobrej roboty, oddane głosy i wsparcie – podsumował.

Nieoficjalny wynik jest taki, że wygrał najlepszy tj. Krzysztof Szot. Panie Krzysztofie GRATULACJE! Kowalczyk 43% Szot 57% Dziękuję WSZYSTKIM za kawał dobrej roboty, oddane głosy i wsparcie.

Opublikowany przez Jakub Kowalczyk - Dobry Gospodarz dla Gminy Czchów Niedziela, 21 kwietnia 2024

Gmina Borzęcin

Przypomnijmy, urzędujący od 25 lat wójt Janusz Kwaśniak nie przeszedł do drugiej tury wyborów. – Moja misja w gminie Borzęcin dobiega końca. Wyborcy zdecydowali o zmianie na stanowisku wójta, a o tym kto obejmie ten urząd w kadencji 2024-2029 zdecyduje II tura. Odchodzę z podniesioną głową, z poczuciem dobrze wykonanej misji. Minione 25 lat to był bardzo dobry dla gminy Borzęcin czas. Wspólnie osiągnęliśmy wiele. Wyrażam nadzieję, że mój następca na tym stanowisku wraz z samorządem kadencji 2024-2029 będzie kontynuował wspaniałe dzieło Rozwoju Naszej Gminy. Dziękuję wszystkim za owocną, wieloletnią współpracę i życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym – przekazał Janusz Kwaśniak za pośrednictwem Facebooka.

Szanowni Państwo, Moja misja w Gminie Borzęcin dobiega koniec. Wyborcy zdecydowali o zmianie na wójta, a o...

Opublikowany przez Janusza Kwaśniaka Niedziela, 7 kwietnia 2024

W pierwszej turze największe poparcie zdobył Paweł Kułak. 41-latek otrzymał 38,31 proc. poparcia. Tuż za nim, z wynikiem 34,47 proc., uplasował się Krzysztof Przepiórka. Obaj panowie zmierzyli się ze sobą w drugiej turze wyborów.

W minioną niedzielę (21 kwietnia) frekwencja w gminie Borzęcin wyniosła 46,61 proc. Na Pawła Kułaka zagłosowało 1 919 osób, co dało mu 62,77 proc poparcia. Wynik ten był o ponad 25 proc. wyższy od tego, który otrzymał jego kontrkandydat. Krzysztof Przepiórka, członek partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, zdobył 1 138 głosów i otrzymał 37,23 proc poparcia. – Drodzy mieszkańcy gminy Borzęcin, pragnę wyrazić wdzięczność każdemu z was, kto uczestniczył w wyborach na wójta. Wasze głosy stanowią fundament naszej demokracji lokalnej i dowód niezwykłego zaangażowania w życie naszej społeczności. Wasze wsparcie i oddanie sprawiają, że czuję się niezmiernie doceniony i pełen energii na rzecz realizacji waszych oczekiwań i potrzeb. Obiecuję, że będę pracował z pełnym zaangażowaniem, aby nie zawieść waszego zaufania i będę prowadził naszą gminę ku lepszej przyszłości. Dziękuję również za wasze głosy na radnych z mojego komitetu wyborczego. Razem z nimi i z wami, drodzy mieszkańcy, będziemy dążyć do wdrażania pozytywnych zmian i podejmowania decyzji służących pozytywnie naszej wspólnocie. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, czuję determinację i zapał do działania. Razem, jako jedność, możemy osiągnąć wiele i naprawdę rozpocząć nowy, obiecujący rozdział w historii naszej gminy – przekazał Kułak za pośrednictwem Facebooka.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Borzęcin, Pragnę wyrazić wdzięczność każdemu z Was, kto uczestniczył w wyborach na wójta. Wasze...

Opublikowany przez Pawła Kułaka Niedziela, 21 kwietnia 2024

Krzysztof Przepiórka podziękował mieszkańcom gminy za oddane głosy, a swojemu kontrkandydatowi pogratulował wygranej.

Fot. Mateusz Łysik, mapa Wikipedia/Smat

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka