sobota, 21 października 2023 08:13

Wsiadła za kierownicę, mając 2,6 promila. Przewoziła kilkulatka

Autor Mirosław Haładyj
Wsiadła za kierownicę, mając 2,6 promila. Przewoziła kilkulatka

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 45-latka, która w sobotni wieczór kierowała audi. Policjanci zatrzymali do kontroli kobietę na jednej z ulic Miechowa. Badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jej organizmie. Okazało się również, że wraz z nią w samochodzie podróżował jej 7-leni syn. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W sobotę (14.10 br.) policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zatrzymali na jednej z ulic Miechowa do kontroli drogowej kierującą audi. Kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wskazało, że w jej organizmie jest ponad 2,6 promila alkoholu. Wykonujący kontrolę policjanci zauważyli, iż kierująca nie jest sama w pojeździe. Wraz z nią podróżował jej 7-letni syn. Teraz 45-latka ze swojego postępowania tłumaczyć się będzie przed sądem. Grozi jej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzą także, czy naraziła swoje dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W tym przypadku zostanie również poinformowany Sąd Rodzinny.

-Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu nie bądźmy obojętni i reagujmy

-przypominają policjanci.

Inf.: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka