wtorek, 29 marca 2022 06:24

Wypadek na A4 pod Krakowem. Z traktora został wrak. Co z kierującym?

Autor Marzena Gitler
Wypadek na A4 pod Krakowem. Z traktora został wrak. Co z kierującym?

Do poważnego wypadku doszło w nocy na autostradzie A4 w okolicy Kryspinowa. Samochód - cysterna najechał na wracający z prac polowych traktor. Rolnik został poważnie ranny.

Sezon prac polowych w powiecie krakowskim rozpoczął się od poważnego wypadku z udziałem wracającego z pola rolnika. Niestety kierujący traktorem rolnik wybrał autostradę A4. Co robił ciągnik rolniczy na autostradzie? Nie wiadomo. Na pewno nie jest to pojazd, który może jechać tak szybko, jak inne podążające nią samochody, zwłaszcza gdy ciągnie za sobą pług czy bronę.

Do poważnego wypadku doszło ok. godz. 22 w na A4 w Kryspinowie w gminie Liszki. Na poruszający się po autostradzie traktor najechała cysterna. Kierujący traktorem rolnik został poważnie ranny ranny. Na pomoc przybyli strażacy z  OSP Balice, Kryspinów i Kostrze, oraz jednostki PSP z Krakowa i Pogotowie. Rannemu najpierw udzielono pomocy na miejscu wypadku. Wezwano też śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, jednak ostatecznie rannego przewieziono na SOR jednego ze szpitali w Krakowie karetką pogotowia.

fot. Fb. Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje