wtorek, 16 lipca 2019 12:35

XXIV Dni Dobczyc za nami [FOTOGALERIA]

Autor Joanna Frydrych
XXIV Dni Dobczyc za nami [FOTOGALERIA]

XXIV Dni Dobczyc przeszły do historii, jednak wrażenia i emocje jeszcze nie opadły. Tegoroczne święto naszego miasta ponownie okazało się „pogodowym kołem fortuny”, jednak nawet deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się w piątek, jednak w tym roku z wyjątkową energią! Na scenie wystąpił zespół IMMERSJA, a tuż po nim gwiazda wieczoru – GROMEE, który zaserwował publiczności najpopularniejsze „kawałki” w zupełnie nowej aranżacji. Krakowski producent i dj zaprosił do współpracy muzyków, a także znany w Dobczycach zespół taneczny Jamaica Wave. Po pełnym wrażeń i efektów specjalnych koncercie, zabawę do późnych godzin nocnych „rozkręcali” lubiani dj-e.

Kolejny dzień rozpoczął poruszający koncert Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce z gościnnym udziałem Piotra Skóry oraz wokalistek Studia Piosenki Young Starts. W repertuarze zagościły m.in. kultowe duety. W sobotę Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś oraz Prezes Izby Gospodarczej Dorzecza Raby Robert Kawecki wspólnie dokonali Oficjalnego Otwarcia XXIV Dni Dobczyc, podziękowali wszystkim za udział i jednocześnie życzyli dalszej, dobrej zabawy.

Tego dnia na scenie usłyszeliśmy zespół INFINITY Axes, MISTER R, a gwiazdą wieczoru był CZADOMAN. Dobry kontakt z publicznością, a także znane piosenki, w tym „Ruda tańczy jak szalona”, przyciągnęły pod scenę rzeszę fanów. Tuż po zakończeniu koncertu niespodziewanie nadciągnęła ulewa, jednak najwytrwalsi bawili się dalej wspólnie z DT-PROJEKT.

W niedzielę plac na ul. Podgórskiej opanowały amerykańskie „cudeńka”, które zjechały do Dobczyc w ramach II Dobczyckiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych – „Ameryka no kołach”. Pomimo, że pogoda wciąż płatała figla, amerykańskie „cacka” przyciągnęły niejednego pasjonata. Koncertowo niedzielę otworzył zespół The Perfumes, a tuż po nim zaprezentowała się dobczycka „stulatka”, czyli Orkiestra Dęta „Dobczyce”. Koncert Orkiestry był okazją do promocji płyty z okazji 100-lecia istnienia, która wkrótce się ukaże.

Ważnym punktem niedzielnych obchodów było uroczyste przyznanie wyróżnienia „Honorowy Ambasador Gminy i Miasta Dobczyce”, które na mocy uchwały nr VIII/67/19 Rady Miejskiej w Dobczycach z dnia 22 maja 2019 r. otrzymał mieszkaniec Stojowic - Sebastian Kasprzyk. Przyznanie wyróżnienia to wyraz uznania dla osiąganych wyników sportowych w biegach przeszkodowych OCR oraz szlachetnej postawy, a przede wszystkim reprezentowania Gminy Dobczyce w kraju i poza jego granicami. Wyróżnienie na ręce Sebastiana wręczyli przedstawiciele Rady Miejskiej – przewodnicząca Małgorzata Jakubowska, wiceprzewodniczący Marek Kaczor oraz reprezentant Stojowic – Marcin Wylegała. Gratulacje i słowa uznania przekazali młodemu zawodnikowi burmistrz Tomasz Suś oraz wiceburmistrz Edyta Podmokły.

XXIV Dni Dobczyc były również okazją do złożenia gratulacji przedstawicielom lokalnej, rodzinnej firmy, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia – Piekarni „Złoty Kłos”. Burmistrz Tomasz Suś wyraził słowa uznania za kontynuowanie tradycji piekarniczej i budowę firmy, której najważniejszą wartością jest rodzina. Przypomnieć należy również, że śp. Maria Brożek, przez lata pełniąc funkcję Prezesa Izby Gospodarczej Dorzecza Raby, aktywnie włączała się w coroczną organizację Dni Dobczyc.

W niedzielnym programie tegorocznego święta miasta znalazły się aż dwie gwiazdy wieczoru – Damian Holecki oraz Mateusz Mijal. Obaj artyści rozśpiewali i roztańczyli publiczność, w dobrym stylu kończąc XXIV Dni Dobczyc. W tym roku każdy z artystów będący gwiazdą wieczoru odjechał z Dobczyc z miłym podziękowaniem – Dobczycką Kozą Muzyczną.

Tradycyjnie podczas niedzielnych obchodów Izba Gospodarcza Dorzecza Raby przyznała nagrodę dla wyróżniającego się przedsiębiorcy minionego roku. Nagrodę „Przedsiębiorca Roku 2018” z rąk Prezesa Izby Roberta Kaweckiego odebrała firma Specjalmed reprezentowana przez Prezesa Zarządu Rafała Szymoniaka oraz Wiceprezesa Zarządu Pawła Bubulę.

Dni Dobczyc to jednak nie tylko muzyczne wrażenia serwowane ze sceny koncertowej. W tym roku to również szereg wydarzeń i atrakcji towarzyszących. Dla szukających adrenaliny nie zabrakło atrakcji w Wesołym Miasteczku, dla ciekawskich był Mobilny Ogród Doświadczeń, gdzie oprócz interesujących zjawisk promowany był również bieg „Zombie Run”. Stąd między uczestnikami tegorocznych wydarzeń snuły się postacie rodem z horroru.

Szczególną atrakcję zapewniła firma Wawel. W niedzielę na ul. Podgórskiej zaparkowała bowiem „słodka”, interaktywna ciężarówka, w której na uczestników czekały gry i zabawy, a na koniec słodki upominek. Chętnych nie brakowało, a cukierki rozchodziły się w oka mgnieniu. Dobczyce były jednym z przystanków Wawel Trucka, bo tak nazywa się owa ciężarówka, w jego trasie po Polsce.

Organizatorami XXIV Dni Dobczyc byli: Izba Gospodarcza Dorzecza Raby, Gmina i Miasto Dobczyce oraz firma Party Serwis.

Info/foto: UM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje