poniedziałek, 22 stycznia 2024 16:10

Zagrają tylko w dwóch miastach w Polsce. W tym w Krakowie!

Autor Katarzyna Domagała
Zagrają tylko w dwóch miastach w Polsce. W tym w Krakowie!

Zespół The Pineapple Thief powraca na scenę. W ramach dużej trasy koncertowej muzycy zagrają m.in. w klubie Studio w Krakowie. To jedno z dwóch polskich miast, gdzie wystąpi zespół.

13 marca w krakowskim Klubie Studio wystąpi powracający na scenę zespół rockowy The Pineapple Thief. Z kolei w Warszawie muzycy zagrają 11 marca w klubie Palladium.

Powrót

Muzycy są gotowi rozpocząć rok 2024 w spektakularny sposób - ogłaszając dużą trasę koncertową po Europie i Wielkiej Brytanii. Od 20 lutego do 16 marca zespół zagra koncerty w Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Polsce i we Włoszech. Będzie to pierwsza okazja, aby zobaczyć The Pineapple Thief na żywo od czasu ich tras koncertowych po Europie i Stanach Zjednoczonych w 2022 roku.

Trasy koncertowe w 2022 roku były wyjątkowe, mogliśmy grać na żywo po długiej przerwie i ponownie połączyć się z fanami. Teraz wydaje się, że minęło już sporo czasu, odkąd to robiliśmy, więc nie możemy się doczekać, aby ponownie tam wyjść i pokazać ludziom, co robiliśmy! - komentuje Bruce Soord, wokalista zespołu.
Plakat promujący koncerty Pineapple Thief w Polsce w 2024 roku / Źródło: Live Nation

The Pineapple Thief

The Pineapple Thief to jeden z najbardziej interesujących i wpływowych zespołów grających progresywnego rocka w XXI wieku. Konsekwentnie przesuwają granice gatunku, tworząc unikalne brzmienie, które przyniosło im oddanych i pełnych pasji fanów. Ich muzyka to połączenie porywających melodii, zawiłych aranżacji i inteligentnych tekstów. Przepełnione emocjami utwory poruszają trudne tematy, zmuszają do refleksji, a także zwracają uwagę na związki międzyludzkie oraz nieustannie ewoluującą naturę życia. Z zaangażowaniem i ponad dwudziestoletnią historią The Pineapple Thief nieustannie doskonalą swoje brzmienia, począwszy od

pierwszych albumów, a skończywszy na najnowszych: "Dissolution" i "Versions Of The Truth". Słynący z niepowtarzalnych występów na żywo - Bruce Soord (wokal, gitara), Jon Sykes (bas), Steve Kitch (klawisze) i Gavin Harrison (perkusja) zabiorą publiczność w porywającą podróż przez cały bogaty dorobek swojej kariery. Występy zespołu są świadectwem ich umiejętności muzycznych i zdolności do wzbudzania w widowni wyjątkowych emocji podczas koncertów na żywo.

Źródło: Live Nation

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka