czwartek, 18 kwietnia 2024 14:33

Zahaczył motolotnią o linię wysokiego napięcia. 53-latek trafił do szpitala

Autor Katarzyna Jamróz
Zahaczył motolotnią o linię wysokiego napięcia. 53-latek trafił do szpitala

W piątek (12 kwietnia) na terenie gminy Miechów doszło do wypadku motolotni. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

W piątek (12 kwietnia) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miechowie otrzymał zgłoszenie o wypadku do którego doszło na terenie gminy Miechów. Z informacji przekazanych funkcjonariuszowi wynikało, że lotnik miał uderzyć w linie energetyczne i spaść na ziemię.

Sprawę bada policja

– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia doszło w wyniku oślepienia promieniami słonecznymi, w związku z czym 53-latek zahaczył motolotnią o linię wysokiego napięcia, a następnie spadł na ziemię – informuje policja.

Poszkodowany z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu obecna była Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Energetyczne. Jak informują mundurowi, o wypadku została powiadomiona także komisja do badania wypadków lotniczych. Śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Miechowie będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Fot. KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka