poniedziałek, 27 grudnia 2021 15:16

Zamieszkaj w mieście królów!

Autor Artykuł sponsorowany
Zamieszkaj w mieście królów!

Historyczna stolica polski, ważny ośrodek kulturalny i edukacyjny. Dobre miejsce do prowadzenia biznesu i wyjątkowe zabytki. To wszystko znajdziesz w Krakowie!

Hejnał z wieży mariackiej oznacza południe. Wokół Sukiennic jeżdżą dorożki, a ukojenie od lejącego się z nieba żaru dają restauracyjne i kawiarniane parasole, gdzie można napić się orzeźwiającego napoju. Atmosfera rozległej starówki jest niepowtarzalna, a spacer pobliskimi plantami w cieniu drzew daje wiele przyjemności. Lokalni artyści uświetniają czas swoimi występami. Jednak Kraków ma do zaoferowania więcej niż tylko walory turystyczne.

Wybierz swoją dzielnicę w mieście Kraka

Kraków to drugie pod względem ludności miasto w Polsce. Oficjalne rejestry informują o niespełna 800 tys. mieszkańców, choć szacuje się, że wraz z osobami napływowymi, ta liczba jest wyższa. Wszyscy rozlokowani są w różnych dzielnicach. Osiedle Europejskie, uznawane za bardzo prestiżowe znajduje się na południu, skąd jest łatwy dostęp do obwodnicy, nowoczesnych biurowców czy na uczelnie wyższe.

Miłośnikom kulturowego i nocnego życia przypadnie do gustu ścisłe centrum, Kazimierz albo Pogórze. Mistrzejowice, Bronowice czy choćby Krowodrza to miejsca dla rodzin i osób, które potrzebują więcej spokoju i dystansują się od zgiełku znanego ze śródmieścia.

W każdej dzielnicy znajdziesz lokale o różnym standardzie. Nowe budownictwo jest bardziej praktyczne i wygodne, choć nie brakuje amatorów (miłośników) zabytkowych kamienic. Ostatnie dwie dekady zmieniły obraz miasta, które rozrasta się i tam, gdzie to możliwe, nowe zastępuje stare. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, mieszkania na sprzedaż w Krakowie.

Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

Punktem wyjścia powinna być lokalizacja. Zastanów się, jak wyglądają Twoje codzienne obowiązki. Dojeżdżasz do pracy, a może dzieci chodzą do przedszkola lub szkoły? Pomyśl o najbliższym otoczeniu. Czy szukasz terenów zielonych (parki, skwery), gdzie możesz po pracy wyjść z psem lub po prostu na spacer, aby poukładać myśli? A może zależy Ci na łatwym dostępie do obiektów kulturowych lub komunikacji miejskiej?

Przedszkole lub szkoła w pobliżu domu to duża wygoda. Przyda się także rozbudowana infrastruktura, czyli sklepy i przychodnie. Nawet jeśli dojeżdżasz do pracy, to wiele sprawunków możesz załatwić w ramach jednej dzielnicy — to duży komfort i oszczędność czasu.

Rozważ także rodzaj zabudowy. Interesują Cię nowoczesne wieżowce, niższa, bardziej kameralna zabudowa, czy stare kamienice? Każdy typ ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze w swoim domu. W związku z tym, miejsce, które wybierzesz lub wybierzecie do życia, będzie miało wpływ na samopoczucie i codzienne rytuały. Im więcej zostanie czasu na odpoczynek i przyjemności, tym lepiej.

Kraków to nie tylko turystyka

Miasto oferuje cały wachlarz ofert pracy, praktycznie w każdej branży. Znajdziesz tutaj lokalne firmy, a także międzynarodowe korporacje. Średnie zarobki są atrakcyjne i w 2021 roku wynoszą 7.011 zł brutto. Starczy na wynajem lub ratę za wymarzone mieszkanie i całkiem wygodne życie. Zamieszkaj w grodzie Kraka!

Przeczytaj więcej o rynku mieszkaniowym w Krakowie TUTAJ.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje