środa, 1 czerwca 2022 08:00

Małopolska. Zatrzymano trzech dilerów narkotykowych. To mieszkańcy powiatów myślenickiego, wielickiego i krakowskiego

Autor Marzena Gitler
Małopolska. Zatrzymano trzech dilerów narkotykowych. To mieszkańcy powiatów myślenickiego, wielickiego i krakowskiego

Myśleniccy kryminalni we współpracy z policjantami Wydziału Narkotykowego KWP w Krakowie zatrzymali 3 dilerów narkotykowych. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi śledztwo w sprawie sprzedaży narkotyków. Dealerzy w Małopolsce wprowadzali na rynek znaczne ilości marihuany, mefedronu, extazy i innych środków odurzających, czerpiąc z tego zyski. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie przeprowadzono już na początku 2022 roku. Wówczas zatrzymano 2 osoby.

W ubiegłym tygodniu, w wyniku szeroko zakrojonych czynności operacyjno-śledczych policjanci z KPP w Myślenicach wytypowali a następnie zatrzymali 3 narkotykowych dilerów. To 26–latek z powiatu myślenickiego, 26–latek z powiatu wielickiego oraz 31–latek z powiatu krakowskiego. Wszystkim został postawiony zarzut wprowadzenia na rynek znacznych ilości narkotyków. Chodzi o 1250 g marihuany, 3030 g mefedronu, 190g kokainy co daje około 4,5 kg narkotyków.

W miejscu zamieszkania zatrzymanych przeprowadzono przeszukania, podczas których odnaleziono sporo środków odurzających, w tym około 190 g zmielonych tabletek extazy.

Myśleniccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował wobec wszystkich 3 zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.  Za popełnione przestępstwa zatrzymanym może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Myślenice, fot. ilustracyjna Pixabay.com

Małopolska - najnowsze informacje