wtorek, 24 stycznia 2023 12:30

Podhale: Zgotował psu piekło. Zwierzę nie przeżyło ataku

Autor Katarzyna Jamróz
Podhale: Zgotował psu piekło. Zwierzę nie przeżyło ataku

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (20 stycznia) w Nowym Targu. Według Tygodnika Podhalańskiego, w jednym z domów miało dojść do prawdziwego bestialstwa, którego ofiarą padł bezbronny pies. Zwierzę nie przeżyło brutalnego ataku, za którym stał człowiek.

Jako pierwszy o sprawie poinformował Tygodnik Podhalański. Według ustaleń portalu, w jednej z posesji na terenie Nowego Targu doszło do brutalnego czynu o którym policję mieli zawiadomić, zaniepokojeni dobiegającymi odgłosami, sąsiedzi. Ich zdaniem właściciel w brutalny sposób znęcał się nad swoim psem, miał rzucać nim o kaloryfer. Czworonóg nie przeżył ataku.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy oficer prasową nowotarskiej policji, podkom. Dorotę Garbacz. Rzeczniczka w rozmowie z portalem Głos24 przekazała, że obecnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie, w związku z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt, którym zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Przestępczością Gospodarczą nowotarskiej komendy.

– Zdarzenie to miało miejsce w miniony piątek. Na miejscu z udziałem technika wykonano czynności procesowe, w tym też oględziny miejsca zdarzenia. Podczas prowadzonych czynności ustalamy dokładne okoliczności śmierci tego pieska, a także czy do jego zgonu przyczynił się właściciel. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, jeżeli faktycznie te zarzuty się potwierdzą

– przekazała oficer prasowa.

Na tę chwilę policja nie udziela więcej informacji, ponieważ nie wszystkie osoby w tej sprawie zostały jeszcze przesłuchane.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt, za zabicie czy uśmiercenie zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Fot. Ilustracyjne/Edycja własna

Czytaj również:

Nie mogła odjechać z parkingu. Leżał pod jej autem w tragicznym stanie
To już drugie zwierzę, które w tragicznym stanie trafiło w poniedziałek (23 stycznia) pod opiekę Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krakowie.
[UWAGA! DRASTYCZNE] Szczyt bestialstwa. Ktoś zakopał psa żywcem? “Jej szanse są bardzo nikłe”
– Zakopana żywcem!? Sunia ze zdjęcia została przez przypadek wykopana z ziemi podczas robót koparką, jeszcze żywa! – poinformowało KTOZ za pośrednictwem
Podhale

Podhale - najnowsze informacje