piątek, 17 września 2021 08:45, aktualizacja 3 lata temu

7 pomysłów na wykorzystanie woreczków strunowych

Autor Artykuł sponsorowany
7 pomysłów na wykorzystanie woreczków strunowych

Czy wiesz, że woreczki strunowe pojawiły się na rynku opakowań już około 70 lat temu? Ich charakterystyczne zapięcie sprawia, że mogą być zastosowane na wiele różnych sposobów. Jakich dokładnie? Zastanawiasz się, gdzie i jak można zastosować torby strunowe? Podpowiadamy.

1. Woreczki strunowe do pakowania drobnych przedmiotów

Pojedyncze, niewielkie woreczki strunowe z suwakiem mogą być z powodzeniem wykorzystane jako opakowania jednostkowe dla drobnych akcesoriów, takich jak np. niewielkie gadżety elektroniczne czy reklamowe. Ochronią pojedyncze elementy przed pomieszaniem się, ułatwią ich segregację oraz liczenie.

2. Woreczki strunowe do mrożenia

Do mrożenia dobrze nadają się przede wszystkim woreczki zamykane na suwak, które zapewniają pełną szczelność. W takich opakowaniach można zamrozić np. zupy, różnego rodzaju potrawki typu leczo oraz inne potrawy o płynnej konsystencji. Oczywiście to woreczka strunowego mogą też trafić np. owoce do zamrożenia, mięso i inne produkty, które wymagają skutecznego odizolowania od otoczenia.

3. Woreczki strunowe do gotowania

Do gotowania wykorzystuje się woreczki strunowe o wysokiej wytrzymałości na temperaturę. Jak podpowiadają eksperci z firmy Grala, która produkuje woreczki strunowe, można je wykorzystać, sięgając po rozmaite techniki obróbki termicznej jedzenia. Popularnością w ostatnim czasie cieszą się m.in. woreczki strunowe do sous vide.

Woreczki strunowe dostępne w sklepie internetowym: https://sklep.grala.com.pl/worki-i-woreczki-foliowe/worki-i-woreczki-foliowe-zamykane/woreczki-foliowe-zamykane-ldpe-strunowe/

4. Woreczki strunowe z nadrukiem – opakowanie końcowe lub zbiorcze produktów

Odpowiednio dobrany worek strunowy może stanowić dodatkowe zabezpieczenie produktu lub partii produktów przeznaczonych na sprzedaż. Nadrukowanie na nim np. logotypu firmy może dodatkowo wspomóc proces znakowania, a także budowania rozpoznawalności marki.

Worki strunowe tego typu można wykorzystać np. do pakowania pościeli i innych tekstyliów – klienci chętnie sięgną po nie ponownie, np. aby zabezpieczyć poszewki przed zakurzeniem po praniu.

5. Woreczki zamykane na produkty sypkie

Przyprawy, ryż, kasza czy sypkie produkty kosmetyczne – to tylko niektóre materiały, które warto pakować w woreczki strunowe. Ich szczelne i trudne do przypadkowego otwarcia zamknięcie zapobiegnie przypadkowemu wysypaniu się produktów i pomoże ochronić zawartość przed wilgocią i działaniem drobnoustrojów.

6. Torebki foliowe strunowe do przechowywania akcesoriów krawieckich

Guziki, koraliki, haczyki, drobne włóczki, zaczepy, agrafki… to tylko niektóre drobne przedmioty, które warto umieszczać w woreczkach strunowych. Sprawdzają się do tego celu najlepiej, ponieważ można je wielokrotnie otwierać i zamykać i są wyjątkowo solidne.

7. Torby strunowe do przechowywania artefaktów kolekcjonerskich

Osoby zbierające monety i medale, ale także np. biżuterię, kamienie ozdobne, żetony czy pocztówki z pewnością docenią woreczki zamykane. Warto pamiętać, że na rynku są dostępne zarówno duże woreczki strunowe, jak i te niewielkie, dostosowane do przechowywania niewielkich przedmiotów.

Zastanawiasz się, gdzie kupić woreczki strunowe dopasowane do określonego zastosowania? Najszerszy ich wybór można znaleźć bezpośrednio u producenta. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej ofercie właśnie „u źródła”.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka