niedziela, 27 lutego 2022 21:58

AKTUALIZACJA! 800 uchodźców jedzie do Olkusza. "Wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie i pomoc"

Autor Marzena Gitler
AKTUALIZACJA! 800 uchodźców jedzie do Olkusza. "Wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie i pomoc"

Do Olkusza jedzie pociąg wypełniony uchodźcami z Ukrainy. "Wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie i pomoc w życzliwym przyjęciu Pasażerów" - apeluje minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Specjalny pociąg wyruszył z Ukrainy do Małopolski dzięki współpracy Kolei Ukraińskich i PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. O pociągu wypełnionym uchodźcami, który rano dojedzie do Olkusza poinformował na Twitterze minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. "UWAGA!!! Dzięki współpracy Kolei Ukraińskich i PKP LHS z Ukrainy wyruszył specjalny pociąg, w którym podróżuje ok. 800 Pasażerów, głównie Matek z Dziećmi poszukujących schronienia w Polsce. Pociąg powinien teraz mijać Hrebenne i podąża w kierunku zachodnim Linią Hutniczą Szerokotorową. Pociąg spodziewany jest w Olkuszu ok. godz. 7.00. Wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie i pomoc w życzliwym przyjęciu Pasażerów. Kolejarzom Kolei Ukraińskich i PKP LHS chylę czoła za podjęcie działań!" - napisał minister.

"Z dumą stwierdzam, że polscy kolejarze stają na wysokości zadania! Dziś z Ukrainy wyruszył pociąg humanitarny z szukającymi schronienia Matkami z Dziećmi. Zaplanowane są kolejne! Nie chcemy nikogo pozostawić bez pomocy. Dziękuję PKP SA, PKP Intercity PDP PKP LHS" - dodał.

AKTUALIZACJA:

Jak poinformował wojewoda Łukasz Kmita specjalny pociąg humanitarny na dotrzeć do Olkusza ok. godz. 10.  

fot. Tt Andrzej Adamczyk

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje