poniedziałek, 3 kwietnia 2023 12:44

AGH otwiera studia nowy, innowacyjny kierunek studiów

Autor (red)
AGH otwiera studia nowy, innowacyjny kierunek studiów

Krakowska Akademia Górniczko-Hutnicza ogłosiła, że już od nowego roku akademickiego studenci będą mieli okazję zapisać się na nowo otwarty kierunek z zakresu Master of Business Administration (MBA). Zajęcia będą dostosowane konkretnie pod potrzeby i wachlarz możliwości kadr zarządzającej firmami, przedsiębiorstwami i administracją.

- Na decyzję o uruchomieniu pierwszych tego typu studiów w AGH składają się przede wszystkim wnikliwa analiza rynku oraz sygnały płynące z szerokiego otoczenia biznesowego naszego Uniwersytetu. Imponujące losy zawodowe absolwentów AGH, rankingi najlepiej prosperujących i najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw wskazują na obecność w gremiach decyzyjnych tych firm absolwentów naszej uczelni. To z myślą przede wszystkim o kadrze zarządzającej w biznesie, ale także w administracji poszerzamy ofertę o kierunek, który będzie istotnym, ale także oczekiwanym uzupełnieniem dotychczasowych ścieżek kształcenia w AGH – podkreślił prof. Jerzy Lis, Rektor AGH w Krakowie w trakcie spotkania przybliżającego plan studiów.

To co przede wszystkim będzie wyróżniać studia MBA w katalogu pozostałych kierunków dostępnych na AGH, to bezpośrednie ukierunkowanie na kształcenie w obszarach strategicznych dla rozwoju polskiej gospodarki z uwzględnieniem, bardzo istotnego w obecnych czasach, aspektu technologicznego. Jako główny i jednocześnie najważniejszy cel studiów uczelnia stawia na poszerzenie wiedzy ogólnej i poszerzeniu kompetencji o umiejętności i wiedzę przydatne w biznesie.

W trakcie spotkania inaugurującego studia MBA TECH odbył się panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości, w tym z: prof. Jerzym Lisem, Rektorem AGH, Krzysztofem Pawińskim, prezesem firmy Maspex i Przewodniczącym Rady Uczelni, Rafałem Gajewskim, członkiem zarządu CEMEX Polska, Magdaleną Rabiej, szefową biura Google w Krakowie oraz Sławomirem Kumką, dyrektorem wykonawczym w firmie IBM. Tematem rozmów było przedstawienie kluczowych  korzyści płynących dla firm, które związane będą z podnoszeniem kwalifikacji w ramach studiów MBA. Goście zgodnie podkreślili, że obecnie jesteśmy świadkami przyspieszonego rozwoju zawodów przyszłości, związanych chociażby z korzystaniem sztucznej inteligencji, eksploracją kosmosu czy rozwojem telemedycyny. Te zmiany powinny być wspierane przez kompetentnych menadżerów podążających za najnowszymi trendami w biznesie, nauce i na rynku pracy.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje