sobota, 18 listopada 2023 17:53

Aleksander Miszalski kandydatem PO na prezydenta Krakowa

Autor Patryk Trzaska
Aleksander Miszalski kandydatem PO na prezydenta Krakowa

Poseł Aleksander Miszalski będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd Prezydenta Miasta Krakowa. Taką uchwałę przyjęła dzisiaj jednomyślnie Rada Powiatu krakowskiej PO. - Będziemy zabiegać o państwa głosy przez cały czas kampanii wyborczej. Aleksander Miszalski jest doświadczonym samorządowcem i politykiem, a także niezwykle pracowitą i zdeterminowaną osobą, która chce wygrać te wybory - mówiła posłanka PO, Katarzyna Matusik-Lipiec.

Na wiosnę 2024 roku odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Polki i Polacy przy urnach wybiorą swoich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, a także przedstawicieli w radach miast czy sejmikach wojewódzkich na najbliższe pięć lat.

W Krakowie od 21 lat rządzi nieprzerwanie prof. Jacek Majchrowski, jednak większość sondaży boleśnie wskazuje, że nadchodzące miesiące będą ostatnimi w fotelu prezydenta Krakowa dla 76-letniego polityka. Giełda nazwisk na następcę Majchrowskiego ruszyła.

Dzisiaj (18 listopada) Rada Powiatu krakowskiej Platformy Obywatelskiej jednogłośnie przyjęła uchwałę wskazującą posła Aleksandra Miszalskiego na kandydata na urząd Prezydenta Miasta Krakowa. -Chciałbym podziękować na wstępie Radzie Powiatu krakowskiej Platformy Obywatelskiej, którzy dzisiaj dokonali tego wybory udzielając mi rekomendacji na kandydata, który będzie ubiegał się o urząd Prezydenta Miasta Krakowa. Jakiś czas temu obiecaliśmy, że w nadchodzących wyborach Platforma Obywatelska będzie miała swojego kandydata, że będziemy walczyć o to miasto. Teraz tego słowa dotrzymujemy. Podczas kampanii parlamentarnej podobne głosy słyszałem na ulicach, gdzie mieszkańcy sugerowali mi, abym kandydował. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tych wyborach, za tę ogromną frekwencję oraz tego, że zaufali nam, ale również zaapelować o wsparcie w nadchodzących wyborach samorządowych. Będziemy walczyć o zwycięstwo w sejmiku województwa małopolskiego oraz o zwycięstwo w samym Krakowie. Pomóżcie nam w zmianie na lepsze - apelował Aleksander Miszalski.

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się wiosną przyszłego roku. Swój udział zapowiedział już rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prof. Stanisław Mazur.

fot. Patryk Trzaska/Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka