poniedziałek, 26 sierpnia 2019 11:50

[Alert RCB] Upały i burze z gradem. IMGW ostrzega

Autor Mateusz Łysik
[Alert RCB] Upały i burze z gradem. IMGW ostrzega

Upały, do 33 stopni, później burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia.

Burz można się spodziewać dzisiaj po południu, głównie w południowej części województwa. Można się spodziewać opadów deszczu miejscami do 40 mm i gradu oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Upały zostaną z nami na dłużej. Jak mówią prognozy, do końca tygodnia temperatura nie spadnie poniżej 26 stopni. W poniedziałek, wtorek i środę ma być najcieplej, do 33 stopni.

‼️ W najbliższych godzinach, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 40 mm i wiatrem do 70 km/h. Lokalnie możliwy też #grad.? #pogoda #burza #deszcz #wiatr #lato #wakacje pic.twitter.com/KVl2Jq2j4h— RCB (@RCB_RP) August 26, 2019

Dziś ponad połowa kraju z #ostrzeżeniami ❗️ Głownie są to ostrzeżenia na #upały ?️ drugiego stopnia, jednak w południowych powiatach województwa #dolnośląskiego, #opolskiego, #śląskiego, #małopolskiego i #podkarpackiego prognozuje się również #burze ⛈️ #IMGW pic.twitter.com/gnqPCZC6e5— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) August 26, 2019

Gazeta - najnowsze informacje