piątek, 26 marca 2021 10:08

Aranżacja salonu – dekoracyjny charakter kamienia naturalnego

Autor Artykuł sponsorowany
Aranżacja salonu – dekoracyjny charakter kamienia naturalnego

Naturalny kamień na ścianie salonu stanowi elegancki i ciekawy motyw aranżacyjny. Wykorzystaj dekoracyjny charakter kamienia, aby stworzyć przytulny i oryginalny klimat pomieszczenia, w którym wszyscy będą chętnie przebywać. Z jakimi materiałami najlepiej łączyć kamień? Jak wyeksponować jego unikalny charakter?

Dlaczego kamień jest chętnie stosowanym materiałem?

Naturalny kamień wyróżnia się niepowtarzalną strukturą i rysunkiem. Jest trwałym i eleganckim materiałem, który można wykorzystywać na różne sposoby. Prezentuje się wspaniale jako materiał podłogowy, ale dużym powodzeniem cieszy się również kamień naturalny na ścianę. Kamień wyróżnia się pięknymi wzorami oraz odpornością na różne warunki pogodowe, dlatego znajduje zastosowanie nie tylko w pomieszczeniach, ale również na tarasach. W salonie może stanowić niezwykle efektowne wykończenie ściany. Płytki i mozaiki powstają z takich kamieni naturalnych jak: marmur, granit, piaskowiec, trawertyn oraz różnego rodzaju łupki.

Do jakich stylów aranżacji pasuje kamień naturalny?

Różnorodność kamieni naturalnych powoduje, że świetnie sprawdzają się w różnych stylach aranżacji wnętrz. Podobnie jak kamień naturalny płytki ceramiczne imitujące jego wzór również mogą być z powodzeniem stosowane w salonie, ponieważ na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od oryginału. Jeżeli zależy Ci jednak na ekskluzywnym efekcie, zdecyduj się na płytki z kamienia naturalnego. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych salonach. Biały marmur z delikatnymi ciemnymi żyłkami i przebarwieniami umożliwia stworzenie minimalistycznego wnętrza o chłodnym charakterze. Zdecydowanie cieplejszy efekt wywoła za to trawertyn. Kamień wspaniale dekoruje nowoczesne wnętrza, ale jasna kolorystyka pasuje również do stylu skandynawskiego. Za to kamień naturalny na ścianę w salonie w stylu glamour powinien mieć barwę czarną, która idealnie komponuje się z blaskiem srebra.

Dekoracyjny kamień naturalny – jak go wykorzystać w efektowny sposób?

W łazience wyłożenie wszystkich ścian kamieniem jest jak najbardziej wskazane, ale w salonie kamień naturalnylepiej prezentuje się, gdy jest go mniej. Można go zastosować na jednej ścianie lub nawet tylko na jej fragmencie. Będzie wyglądał znakomicie jako tło dla telewizora. Dzięki ograniczonemu wykorzystaniu kamienia w salonie unikniesz wrażenia przytłoczenia i nadmiernego chłodu. Aby kamień dekoracyjny naturalny faktycznie zdobił salon, pamiętaj o właściwym doborze koloru pozostałych ścian. Naturalne kamienie prezentują się znakomicie zarówno w towarzystwie jasnych, jak i ciemnych barw. Biały kamień i ściany w tym samym kolorze spowodują, że pomieszczenie będzie tchnęło elegancją oraz świeżością, ale też chłodem. Przydadzą się wówczas akcenty, które je ocieplą. Ściany można pomalować na biało również, gdy korzystamy z szarych i ciemnych kamieni. To uniwersalna barwa, która zawsze jest bezpieczna. Szarości, odcienie kawy z mlekiem i błękit również są mile widziane. Nie należy bać się mocnych akcentów jak butelkowa zieleń oraz bordo.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje