czwartek, 21 września 2023 12:13

Artur Kozioł zaprasza Małgorzatę Wassermann do debaty. "Porozmawiajmy o tym, co ważne dla mieszkańców"

Autor Patryk Trzaska
Artur Kozioł zaprasza Małgorzatę Wassermann do debaty. "Porozmawiajmy o tym, co ważne dla mieszkańców"

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł kandydat na posła zaprasza Małgorzatę Wassermann kandydatkę na posła w wyborach parlamentarnych do debaty o zagrożeniach dla samorządu, które przygotował w ostatnich latach rząd.

Podczas konferencji na krakowskim rynku zorganizowanej przez samorządowców z Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski, Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podkreślił gotowość do debaty, z każdym, kto chce rozmawiać merytorycznie o roli samorządów. Z tego miejsca pozwolę sobie zaprosić do takiej debaty kandydatkę na posła panią Małgorzatę Wassermann. Chciałbym podyskutować w publicznym miejscu o wszystkich zagrożeniach, które stworzył rząd w ostatnim czasie, abyśmy wyjaśnili mieszkańcom te najważniejsze rzeczy, o których dziś mówimy - dodał Artur Kozioł Burmistrz Wieliczki.

Treść listu skierowana do Pani Małgorzaty Wassermann:

„Samorząd to jedno z największych osiągnięć polskiej transformacji - jest gwarantem samodzielności, niezależności i stabilności. Gwarantem przyszłości. To dzięki wspólnej pracy samorządowców w naszych miastach, miasteczkach, wsiach, dokonał się tak znaczący postęp. Dziś rząd dąży do centralizacji, odbierając mieszkańcom możliwość wpływu na lokalną rzeczywistość.

Samorządowcy codziennie rozwiązują problemy w swoim sąsiedztwie, odpowiadając na potrzeby wspólnot lokalnych. Będąc najbliżej swoich mieszkańców znamy ich bolączki, problemy, wyzwania przed którymi stoją ich budżety domowe. W swoich postulatach samorządowych Ruchu TAK! Dla Polski podnosimy najpilniejsze tematy, wskazujemy na  rozwiązania, dzięki którym nasi mieszkańcy będą mogli bez lęku patrzeć w przyszłość.

Czas wyborów, to dobry moment, do zweryfikowania programów, zaprezentowania konkretnych postulatów, które zagwarantują zrównoważony rozwój samorządów, zabezpieczą przyszłość mieszkańców, dlatego jako samorządowiec zapraszam Panią do udziału w debacie  i  rozmowy o sprawach realnych, przyziemnych, najbliższych mieszkańcom, dyskusji dotyczącej samorządu, roli i wyzwań, jakie przed nim stoją. Porozmawiajmy o tym, co ważne dla tych, którzy faktycznie chcą lepszej przyszłości dla naszych mieszkańców.

Bardzo dobrym do debaty miejscem dostępnym dla mieszkańców jest Rynek Krakowski, gdyby jednak pojawiły się ograniczenia proponuję Rynek Wieliczki w dogodnym czasie”.

Artykuł sponsorowany

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka