poniedziałek, 28 października 2019 11:22

Baza noclegowa - Busko-Zdrój

Autor Artykuł sponsorowany
Baza noclegowa - Busko-Zdrój

Aspekty uzdrowiskowe, turystyczne czy to kulturalne są największym magnesem dla wielu osób rokrocznie odwiedzających Busko-Zdrój. Atrakcyjność tego miejsca niesie za sobą konieczność zapewnienia odpowiedniej bazy noclegowej dla turystów z całej Polski. Jednak na miejscu szybko przekonamy się, że na pewno nie będziemy mogli narzekać na brak miejsc do spania.

Uzdrowiska

Busko-Zdrój jest powszechnie znane w całym kraju jako uzdrowisko. Jeśli potrzebujemy rekonwalescencji po urazach ortopedycznych, reumatologicznych czy też chcemy poprawić sytuację naszego ciśnienia tętniczego, sanatoria w parku zdrojowym będą dla nas miejscem idealnym. Obecnie bazę sanatoryjną stanowi trzynaście ośrodków, które oferują ponad dwa tysiące miejsc dla kuracjuszy. Biorąc pod uwagę to, że niektóre ośrodki mają już po kilkadziesiąt lat, to jak możemy się domyślać nie wszystkie pachną nowością. Stan ten z roku na rok jednak ulega znacznej poprawie, sanatoria są modernizowane, powstają nowe miejsca, co sprawia, że łóżek noclegowych przybywa i coraz więcej osób może cieszyć się sławetnymi w całym kraju kąpielami siarczkowymi.

Hotele i Pensjonaty

Jeśli do Buska przyciągają nas aspekty biznesowe czy to czysto turystyczne, lecz potrzebujemy bardziej komfortowych warunków, również nie będzie z tym problemu. Miasto ma w swojej ofercie kilka hoteli gdzie dwa z nich mogą poszczycić się standardem czterogwiazdkowym. Lokalne pensjonaty również nie odbiegają poziomem. Ceny w miejscach o nieco niższym standardzie zaczynają się już od 100 zł za dwuosobowy pokój, jeśli jednak chcemy sobie pozwolić na większy luksus w postaci basenu, spa czy siłowni zawartych w ofercie, adekwatne jest, że cena staje dużo wyższa.

Kwatery prywatne

Największy wachlarz możliwości noclegowych stawia przed nami oferta prywatnych pokoi gościnnych i apartamentów. Atrakcyjność okolicy skłania właścicieli domostw do udostępniania swoich posiadłości i przekształcania ich pod miejsca noclegowe dla turystów. Takich miejsc w Busku-Zdrój są dziesiątki, ceny zaczynają się już od 70-80 zł za pokój dwuosobowy poza sezonem. Przystępność cenowa, jak i na przykład możliwość dostępu do kuchni powoduje, że jest to najchętniej wybierana opcja przez przyjezdnych. Standard jest przeróżny, od małych pokoi na poddaszu w prywatnych domach do sporych luksusowych apartamentów zajmujących całe piętro, każdy znajdzie coś dla siebie.

Agroturystyka

Następnym bardzo mocnym punktem na noclegowej mapie Buska są ośrodki agroturystyczne, najczęściej oddalone o kilka kilometrów od centrum miasteczka, bądź w jego bliskiej okolicy. Schowane przy lasach, zbiornikach wodnych czy łąkach. Miejsca te oferują poza noclegiem różnorodność atrakcji jak posiłki tworzone z własnych ekologicznych produktów czy jazdę konną. Agroturystyczne gospodarstwa są najczęściej przyjazne wobec przyjmowania naszych zwierzaków, w najbliższym otoczeniu zawsze znajdziemy szlaki rowerowe oraz piesze, nie będzie problemem rozpalenie wieczornego ogniska. Największym ich atutem jednak jest cisza, przestrzeń i bliskość przyrody, którą wielu ceni sobie najbardziej.

Artykuł powstał przy współpracy z hotelem Bristol oferującym noclegi w Busku.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka