piątek, 31 marca 2023 12:45

Będą szukać jajek w trawie i wybierać najładniejszą palmę

Autor Marzena Gitler
Będą szukać jajek w trawie i wybierać najładniejszą palmę

W najbliższą niedzielę w godz. 10.00-15.00 na Rynku w Niepołomicach odbędą się Targi Wielkanocne. Przy okazji wydarzenia miasto przygotowało zabawę w szukanie niepołomickich pisanek i konkurs palm.

W niedzielę, 2 kwietnia na Niepołomickich Błoniach i w Ogrodach Królowej Bony będzie można znaleźć aż 100 ukrytych tam drewnianych jajek. "Zapraszamy Was do zabawy i odnalezienia ich w terenie. Jeśli już odnajdziecie niepołomickie jajko wielkanocne, przyjdźcie z nim na rynek. W oznaczonym plakatem miejscu czekać będzie na Was niespodzianka" - zachęcają organizatorzy.

Na niepołomickim jarmarku wielkanocnym będzie można kupić ozdoby do przybrania wielkanocnego stołu oraz inne artykuły związane z tradycją świąt wielkanocnych. W programie zaplanowano też występy artystyczne: Zespołu Melodia, Zespołu Wrzos, a także Zagórzan. O godz. 12.30 życzenia mieszkańcom złożą włodarze miasta.

W Niedzielę Palmowa będzie tez można wziąć udział w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Wystarczy przyjść z nią na jarmark i zgłosić się do stoiska organizatora. Zgłoszenia będą przyjmowane od godz. 10.00 do 12.00.

Program targów:
godz. 10.00 rozpoczęcie Targów Wielkanocnych – początek przyjmowania palm do konkursu
godz. 11.30 występ Zespołu Niepołomiczanie
godz. 12.00 występ Zespołu Wrzos
godz. 12.30 wspólne życzenia władz miasta
godz. 12.45-13.15 występ Zagórzan
godz. 13.15 występ Melodii z Zakrzowca
godz. 14.00 rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną
godz. 15.00 zakończenie Targów Wielkanocnych

fot. UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje