czwartek, 25 listopada 2021 12:27

Black Friday - hit czy kit? Czy i kiedy warto skorzystać z promocji

Autor Artykuł sponsorowany
Black Friday - hit czy kit? Czy i kiedy warto skorzystać z promocji

Black Friday co roku wzbudza wiele emocji. Jedni uważają, że jest to świetna okazja na zakupy w promocyjnych cenach. Inni zaś, że promocje w ramach Czarnego Tygodnia to jedno wielkie oszustwo. Jak jest naprawdę? Sprawdź, czy warto robić zakupy w Black Friday!

Czym jest Black Friday?

Black Friday, czyli Czarny Piątek, to dzień, w który w wielu sklepach pojawiają się liczne okazje, promocje i rabaty. Zawsze wypada on w ostatni piątek listopada, ale często promocje pojawiają się już na tydzień przed nim (co nazywane jest Black Weekiem, czyli Czarnym Tygodniem). Początkowo dzień promocji organizowany był jedynie w Stanach Zjednoczonych. Obecnie celebrowany jest na całym świecie. Kiedy wypada Czarny Piątek w 2021 roku? Już 26 listopada!

Czy warto kupować w Black Friday?

W niektórych punktach w Black Friday zniżki sięgają nawet -70%. Korzystając z tych rabatów, można sporo zaoszczędzić. Należy być jednak czujnym. Pojedyncze sklepy w Polsce celowo podnoszą ceny na kilka dni lub tygodni przed Czarnym Piątkiem, a następnie mylnie informuje klientów o rzekomo atrakcyjnych zniżkach. Tym samym konsumenci zapłacą więcej lub tyle samo, co przed promocją. W Black Friday warto więc kupować jedynie u zaufanych marek i tam, gdzie dobrze zna się stałe ceny produktów, aby być w stanie stwierdzić, czy dana promocją jest rzeczywiście promocją.

Te produkty warto kupić w Black Friday

W Black Friday promocje pojawiają się niemal wszędzie. Które produkty rzeczywiście warto kupić w Black Week? Z pewnością można przyjrzeć się cenom sprzętów elektronicznych. Sklepy z elektroniką słyną bowiem z najkorzystniejszych obniżek. Coraz częściej atrakcyjne promocje pojawiają się też w sklepach odzieżowych i drogeriach, a także w punktach usługowych.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje