sobota, 25 maja 2024 04:10

Bocheńska "Porodówka" cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Autor Katarzyna Jamróz
Bocheńska "Porodówka" cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Ponad osiemdziesiąt osób wzięło udział w Dniu Otwartym Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Neonatologicznego Szpitala Powiatowego w Bochni. Wydarzenie zorganizowano w sali szkoleniowej Centrum Ratownictwa Medycznego.

Spotkanie przygotował i zorganizował personel Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, którym kieruje lek. med. Norbert Majewski i Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP prowadzonym przez dr Joannę Hurkałę. Na przyszłych rodziców, którzy odpowiedzieli za zaproszenie, czekały nie tylko ciekawe wykłady, ale mnóstwo praktycznych porad.

Fot. Szpital Bocheński

Na gości czekały upominki

O opiece nad kobietami i ich pociechami mówili między innymi lekarze: Norbert Majewski, Joanna Hurkała, Karolina Hadała, Anna Łącka-Majcher i położne: Anna Bielewicz, Monika Bogusz Eltahawy oraz Ewa Nalepa. Odbyło się też spotkanie z Sarą Marcinkiewicz-Tabor – osteopatą czy Wandą Hałuniewicz prelegentką Fundacji Rodzić po Ludzku. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję odwiedzić także oddział położniczo-ginekologiczno-neonatologiczny. Na gości czekała loteria fantowa oraz upominki.

Fot. Szpital Bocheński

W ubiegłym roku w bocheńskiej porodówce odebrano 1413 porodów. Wśród nich 13 par bliźniaków. Zdecydowana większość to porody rodzinne, ponad połowa dzieci przyszła na świat siłami natury.

Fot. Szpital Bocheński

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka