czwartek, 20 sierpnia 2020 10:52

Brzeska porodówka nareszcie wznawia działalność

Autor Mirosław Haładyj
Brzeska porodówka nareszcie wznawia działalność

Po kilkumiesięcznej przerwie funkcjonowanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym zostaje przywrócone.

W dniu 24 sierpnia wznowione zostaną przyjęcia pacjentek do oddziału. W ostatnim czasie prowadzone były intensywne próby pozyskania nowych specjalistów i uruchomienia pracy oddziału sprzed pandemii. Efektem tych zabiegów jest zatrudnienie dodatkowych lekarzy specjalistów z zakresu ginekologii, neonatologii, anestezjologii i pediatrii.

Obowiązki lekarza kierującego oddziałem obejmuje dołączający do zespołu lekarz Szczepan Bartkiewicz, specjalista ginekolog-położnik z długoletnim doświadczeniem, od lat opiekujący się pacjentkami z rejonu tarnowskiego.

– Brzeski oddział ginekologiczno-położniczy ma mocne podstawy, kadrę i potencjał do dalszego rozwoju

– ocenia doktor Bartkiewicz i dodaje

–  dołożymy starań, aby zbudować i utrzymać prężny Zespół i dobrze działający oddział, w którym będą chciały leczyć się i rodzić pacjentki powiatu brzeskiego i okolic.

W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do ponownego uruchomienia oddziału, drobne remonty, ostatnie ustalenia, sprawdzanie sprzętu, uzupełnianie wyposażenia, dezynfekcja i mycie pomieszczeń, tak, aby wszystko było gotowe na przyjęcie pierwszych pacjentek w przyszłym tygodniu.

Inf. i foto: Szpital w Brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka