poniedziałek, 11 grudnia 2023 14:48

Budżet Obywatelski w Tarnowie. Znamy zwycięskie projekty

Autor Katarzyna Jamróz
Budżet Obywatelski w Tarnowie. Znamy zwycięskie projekty

Znamy wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, w którym to mieszkańcy miasta mieli szansę decydować o kierunku wydatkowania środków publicznych. O realizację walczyły 23 projekty. Które z nich uzyskały najwięcej głosów mieszkańców?

Głosowanie trwało od 6 listopada do 6 grudnia. Społeczność Tarnowa oddała niemal 9 tysięcy głosów. Największym zainteresowaniem cieszył się projekt „Zakup dostępu do e-booków oraz zakup nowości wydawniczych dla MBP w Tarnowie”, który zdobył aż 991 głosów. Kolejne miejsca na podium zajęły projekty „Ścieżka spacerowo-rowerowa doliną rzeki Biała” (905 głosów) oraz „Przeciwdziałanie bezdomności zwierząt w mieście Tarnowie” (739 głosów).

Poza nimi, wśród zwycięzców znalazły się takie propozycje jak „Remont ul. Dwernickiego”, „Międzyosiedlowe Centrum Aktywności Senioralnej”, „Zagospodarowanie kompleksu sportowego KS Iskra”, „Miasteczko Rowerowe”, „Klub Zdrowej Mamy i Dziecka 2024” oraz „Modernizacja placu zabaw na osiedlu Westerplatte”.

Formy Głosowania

Warto zaznaczyć, że uczestnicy mieli możliwość oddania dwóch głosów, jednak nie wszyscy skorzystali z tego przywileju. Tegoroczna edycja przyciągnęła 5846 mieszkańców, z których 5833 głosowało elektronicznie, korzystając z Tarnowskiej Karty Miejskiej lub wypełniając formularz (m.in. numer PESEL). Zaledwie 13 osób wybrało tradycyjną formę głosowania, korzystając z wersji papierowej.

Budżet na Rok 2024

Kolejnym ważnym etapem procesu budżetu obywatelskiego jest uwzględnienie zwycięskich projektów w planach na przyszły rok. Prezydent Miasta Tarnowa zapowiedział, że projekty zostaną włączone do budżetu na 2024 rok zgodnie z ilością ważnych głosów, aż do wyczerpania środków przewidzianych na budżet obywatelski.

Podsumowując, tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego w Tarnowie była sukcesem aktywności społecznej, dając mieszkańcom szansę wpływania na rozwój swojej lokalnej społeczności. Projekty, które zdobyły najwięcej głosów, teraz czekają na swoją realizację, przyczyniając się do poprawy jakości życia mieszkańców Tarnowa.

Fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka