piątek, 29 stycznia 2021 12:17

Daniel Obajtek zastąpi premiera Morawieckiego?

Autor Wiktoria Mitura
Daniel Obajtek zastąpi premiera Morawieckiego?

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu w telewizji internetowej wPolsce.pl. To właśnie podczas niego, prezes zachwalał Daniela Obajtka, prezesa PKN Orlen. „Ma ogromne możliwości, niezwykłą determinację i coś takiego, co daje Pan Bóg, a co trudno zdefiniować: aurę, która pozwala mu ludzi mobilizować, jednoczyć wokół jakiegoś celu”.

Jarosław Kaczyński podczas wywiadu w telewizji wPolsce.pl nazwał prezesa PKN Orlen "nadzieją wszystkim Polaków". Takie stwierdzenie może wiele sugerować tym bardziej, że jak informuje Gazeta Wyborcza, miesiące Mateusza Morawieckiego na czele rządu są policzone. Czyżby prezes PiS znalazł kolejnego zastępcę premiera?

Same pozytywy

Dlaczego Jarosław Kaczyński poruszył temat Obajtka podczas wywiadu? Otóż prezes, zdecydował wypowiedzieć się z okazji przyznania lauru „Człowieka Wolności” przez tygodnik „Sieci”, który otrzymał własnie Obajtek (parę lat temu, tytuł ten otrzymał sam prezes). Na antenie prezes PKN Orlen otrzymał bardzo pochlebne opinie.

„Jest on nadzieją. Nadzieją nie naszego obozu politycznego, nie jakiejś grupy partykularnej, tylko po prostu Polski. Wszystkich Polaków, którzy chcą po prostu dobra naszego narodu. Uważam, że kapituła nagrody świetnie wybrała, oczywiście także czytelnicy” - mówił Jarosław Kaczyński. - „Ma ogromne możliwości, niezwykłą determinację i coś takiego, co daje Pan Bóg, a co trudno zdefiniować: aurę, która pozwala mu ludzi mobilizować, jednoczyć wokół jakiegoś celu”.

Dlaczego akurat Obajtek?

Prezesowi PiS Obajtek na pewno zaimponował przejęciem przez Orlen koncernu Polska Press. Nawiasem mówiąc, ogromną część rynku lokalnych mediów w Polsce. Kaczyński skomentował to tak: „Uważam, że jest to jedna z najlepszych wiadomości, którą usłyszałem w ciągu ostatnich lat”.

Kim jest Daniel Obajtek?

Daniel Obajtek pochodzi z powiatu myślenickiego. Na pewno bardzo dobrze znają go mieszkańcy gminy Pcim, ponieważ pełnił tam funkcję wójta przez 9 lat (od 2006 do 2015 roku). Później stał się prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W międzyczasie zasiadał w radzie nadzorczej spółki LOTOS Biopaliwa. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa grupy energetycznej Energa S.A. Od 2018 roku zmienił stanowisko na prezesa PKN Orlen.

źródło: oko.press.pln       foto: wikipedia

Myślenice - najnowsze informacje