piątek, 24 września 2021 06:31

CBA: Korupcja w krakowskim magistracie. Urzędnik brał łapówki od wojska

Autor Marzena Gitler
CBA: Korupcja w krakowskim magistracie. Urzędnik brał łapówki od wojska

CBA zatrzymało pracownika Urzędu Miasta Krakowa. Zarzuca mu przyjmowanie łapówek od wojskowych z 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie, którzy już wcześniej zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA, na polecenie Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie, zatrzymali pracownika Urzędu Miasta Krakowa podejrzanego o popełnienie przestępstw korupcyjnych w latach 2019–2020, w tym przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznej. Proceder korupcyjny dotyczył współpracy krakowskiego magistratu z 6. Brygadą Powietrznodesantową w Krakowie.

Jest to dalszy ciąg zatrzymań w sprawie korupcji w 6. batalionie dowodzenia w Krakowie. Śledztwo w 6. Batalionie Dowodzenia należącym do 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie toczy się od kilku miesięcy. W kwietniu br dowódca 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie ppłk. Marcin M. został aresztowany na 3 miesiące i usłyszał zarzut korupcji przy powoływaniu do zawodowej służby wojskowej. Zatrzymany został też plut. Jacek T, który usłyszał dwa zarzuty płatnej protekcji oraz posiadania marihuany. Potem zatrzymywano kolejnych wojskowych. 17 sierpnia CBA zatrzymało ośmiu kolejnych żołnierzy 6. Batalionu Dowodzenia. Oni również usłyszeli zarzuty wręczania łapówek w zamian za skierowanie na misję wojskowe.

Dotychczas prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie postawił zarzuty 24 żołnierzom. Wobec dwóch żołnierzy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Z uwagi na rozwojowy i dynamiczny charakter śledztwa oraz pojawiające się w nim wątki o charakterze korupcyjnym, nie są wykluczone dalsze czynności w sprawie.

fot. ilustracyjna: Wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje