środa, 2 sierpnia 2023 10:32

Chciał szybko zarobić, wpadł przez ogłoszenie

Autor Marzena Gitler
Chciał szybko zarobić, wpadł przez ogłoszenie

Właściciel warsztatu znajdującego się na terenie gminy Wieliczka dwukrotnie padł ofiarą kradzież. Miał jednak szczęście - na jednym z portali zauważył swoje elektronarzędzia. Dzięki temu namierzono złodzieja.

Do kradzieży doszło w nocy z 21 na 22 lipca oraz 25 na 26 lipca br.. Złodziej zabrał m.in. szlifierki kątowe, szlifierkę stołową, wiertarkę, wkrętarkę wraz z akumulatorami. Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na kwotę ok. 5 tys. zł.

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży a czynności na miejscu wykonali funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego wraz z kryminalnymi wielickiej komendy. Przełom w sprawie nastąpił, kiedy pokrzywdzony rozpoznał swoje elektronarzędzia na jednym z portali internetowych. Jak się okazało znajdowały się w jednym z krakowskich lombardów.

Pod wskazany adres udali się mundurowi z Wieliczki. Przypuszczenia pokrzywdzonego potwierdziły się, dzięki temu udało się ustalić sprawcę – był nim 51-letni mieszkaniec gminy Wieliczka.

Mężczyzna został zatrzymany przez wielickich funkcjonariuszy i 31 lipca br. śledczy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce postawili mu 3 zarzuty. Dwa z nich dotyczyły kradzieży elektronarzędzi, natomiast jeden oszustwa w związku z wprowadzeniem w błąd pracownika lombardu.

Skradzione przedmioty wróciły do prawowitego właściciela. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Chciał szybko zarobić, wpadł przez ogłoszenie - fot. KPP Wieliczka
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka