wtorek, 11 czerwca 2019 08:17

Chrzanów, Trzebinia: Za 20 groszy dojedziesz nad Chechło i Balaton

Autor Anna Piątkowska-Borek
Chrzanów, Trzebinia: Za 20 groszy dojedziesz nad Chechło i Balaton

Ruszają wakacyjne linie W1 i W2. Od 1 lipca do 31 sierpnia w Chrzanowie i Trzebini kursować będą specjalne autobusy, które zawiozą mieszkańców nad Chechło i Balaton.

Gminy Chrzanów i Trzebinia, we współpracy z ZKKM przygotowały specjalną wakacyjną ofertę komunikacyjną dla mieszkańców. Autobus za symboliczne 20 groszy (bilet ulgowy 10 groszy) zawiezie nad wodę wszystkich, którzy chcą odpocząć w upalne dni.

Linia komunikacyjna W1 dowiezie mieszkańców Chrzanowa nad zrewitalizowany Zalew Chechło. Zaplanowano dwie trasy. Pierwsza trasa (kursy w stronę Chechła o 9:30 i 11:30) będzie wyglądać następująco: Kąty II, Dworzec ZKKM, Trzebińska, Os. Młodości, Os. Kościelec, Chechło. Z kolei o 10:30 autobus będzie przejeżdżał trasą: Kąty II, Dworzec ZKKM, ZUS, Kroczymiech, Stara Huta, Os. Młodości, Os. Kościelec, Chechło. Powrotne kursy znad zalewu zaplanowano na 15:00 i 18:00 (trasa 1) praz 16:00 (trasa 2 przez Kroczymiech).

– Linia wakacyjna będzie kursowała codziennie od poniedziałku do niedzieli w okresie od 1 lipca do 3️1 sierpnia. Ceny biletów są symboliczne (10 groszy ulgowy i 20 groszy normalny). Co więcej, każdy posiadacz ważnego biletu okresowego ZKKM (tygodniowego lub miesięcznego) na dowolną linię jest uprawniony do bezpłatnych przejazdów linią wakacyjną. Korzystajcie – zachęca burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek.

Z kolei linia W2, również za symboliczne 20 groszy (dzieci: 10 groszy) będzie dowozić mieszkańców Trzebini nad Chechło i Balaton.

– W każdy weekend organizować będziemy cztery kursy rano i trzy po południu na trasie Trzebinia Zbyszek – Balaton – Chechło – informuje burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk. – Zostawmy samochody w domu, nad nasze akweny podróżujmy niemal za darmo – bez korków i zmartwień o miejsca parkingowe – zachęca włodarz gminy.

Chrzanów - najnowsze informacje