czwartek, 24 lutego 2022 14:57

Chwilę grozy w Myślenicach. Pijany 20-latek uciekał przed policją

Autor Norbert Kwiatkowski
Chwilę grozy w Myślenicach. Pijany 20-latek uciekał przed policją

Do groźnego incydentu doszło w środę 23 lutego na myślenickich drogach. 20-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej i zaczął uciekać. Pościg za uciekinierem rozpoczął się w Myślenicach, a zakończył w Jasienicy.

Po godzinie 19:00, myśleniccy policjanci z wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie, że ulicą 3-go Maja w Myślenicach osobowym oplem ma kierować nietrzeźwy mężczyzna. Patrol natychmiast udał się we wskazane miejsce. Po kilku minutach patrolu mundurowi natrafili na podejrzany samochód w Myślenicach. Opel pojawił się z naprzeciwka – jechał w kierunku Jasienicy. Policjanci natychmiast zawrócili i ruszyli za podejrzanym. Kiedy włączyli sygnały, dając znak do zatrzymania, kierowca opla mocniej wcisnął gaz. Ulicami Myślenic, a następnie Bysiny i Jasienicy mknął z prędkością nawet 150 km/h. Dopiero w Jasienicy (po przejechaniu kilku kilometrów), młody kierowca stracił nadzieję na ucieczkę i zatrzymał się na poboczu. Po chwili od strony Sułkowic nadjechał tez drugi patrol, który miał udzielać wsparcia drogówce.

Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 20-latek z gminy Siepraw. W trakcie czynności zachowywał się nerwowo, jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod działaniem alkoholu, lub innych środków. Badanie trzeźwości nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak badanie narkotestem wskazało pozytywny wynik. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało również, że kierowca nie posiada uprawnień oraz jest poszukiwany w związku z niestawianiem się na wezwania. W związku z powyższym, policjanci zatrzymali 20-latka i przewieźli go najpierw do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, a następnie osadzili w pomieszczeniach dla zatrzymanych.

Młody kierowca nie zatrzymując się do kontroli popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Dodatkowo może odpowiadać za jazdę pod wpływem środków odurzających. Za popełnione czyny, w tym także liczne wykroczenia odpowie przed sądem.

Źródło: KPP w Myśleniach

Myślenice - najnowsze informacje