środa, 5 października 2022 12:28

Czas na #ProtestSamorządów. 7 października o godz. 12.30 widzimy się przed Sejmem RP

Autor Artykuł zewnętrzny
Czas na #ProtestSamorządów. 7 października o godz. 12.30 widzimy się przed Sejmem RP

Zaprotestujmy wspólnie przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia! Spotkajmy się wszyscy w Warszawie 7 października, piątek, pod Sejmem RP! W obronie mieszkańców rozpoczniemy protest „Tylko Ciemność”!

Wspólnoty lokalne nie powinny stawać przed dylematem czy skracać liczbę godzin lekcyjnych w szkołach, zamykać baseny, likwidować linie tramwajowe i autobusowe czy gasić latarnie na ulicach. Nie pozwólmy, żeby mieszkańcy i przedsiębiorcy musieli płacić za horrendalne i nieuzasadnione nadzwyczajne zyski spółek Skarbu Państwa.\


Przez ostatnie lata rząd skutecznie zahamował inwestycje odnawialnych źródeł energii. Nie doczekaliśmy się nowelizacji ustawy, która umożliwia produkcję energii wiatrowej, zamiast tego dostaliśmy ustawę zniechęcającą do fotowoltaiki. Pieniądze z opłat emisyjnych nie są przeznaczane na cele związane z budowaniem alternatywnych źródeł energii, a samorządy skutecznie pozbawiono wpływu na funduszy ochrony środowiska.

Rząd już kilkakrotnie pozbawił wspólnoty lokalne wypracowanego przez miasta i gminy dochodu z PIT, ograniczył subwencję oświatową i obciąża coraz większą częścią kosztów finansowania oświaty samorząd. Teraz stawia samorządy w sytuacji bez wyjścia – musimy anulować przetargi, w których spółki skarbu Państwa proponują nam rachunki za prąd do 700 % wyższe niż w roku ubiegłym.
Nieodpowiedzialna polityka monetarna i gospodarcza rządu oraz 16 % inflacja bezpośrednio uderza w mieszkańców małych ojczyzn. Zamiast łagodzić negatywne skutki inflacji, rząd podnosi ceny energii wspólnotom lokalnym.
Wspólnie wystąpmy w obronie naszych mieszkańców, nie pozwólmy na obniżenie jakości życia mieszkańców. Tylko razem możemy powstrzymać gigantyczne podwyżki cen energii.
Nie pozwólmy by nam i naszym mieszkańcom pozostała „Tylko Ciemność”.

Do zobaczenia!
Zarząd Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski
Jacek Karnowski
Jacek Sutryk
Dorota Zmarzlak
Jacek Jaśkowiak
Beata Moskal-Słaniewska
Arkadiusz Chęciński
Krzysztof Kosiński
Artur Kozioł
Mirosław Lech
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje