piątek, 4 sierpnia 2023 18:58

Czuwanie w Brzegach w łączności z ŚDM w Lizbonie. Ikony do Domu Pokoju poświęcił kard. Stanisław Dziwisz

Autor Marzena Gitler
Czuwanie w Brzegach w łączności z ŚDM w Lizbonie. Ikony do Domu Pokoju poświęcił kard. Stanisław Dziwisz

Ks. kard Stanisław Dziwisz poświęcił ikony do Domu Pokoju - kaplicy - symbolu, która powstaje w Brzegach. W sobotę, 5 sierpnia odbędzie się tam modlitwa i czuwanie w łączności z ŚDM w Lizbonie.  

Od dnia, w którym rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do spotkania młodych z Papieżem Franciszkiem w Lizbonie, na Campus Misericordiae w Brzegach obok Bramy Miłosierdzia trwa budowa Domu Pokoju – kaplicy symbolu, niosącego tak ważne dziś przesłanie. Budowa zakończy się w sobotę, 5 sierpnia.

- W sobotni wieczór, kiedy w stolicy Portugalii rozpoczną się wydarzenia centralne, obok Bramy Miłosierdzia w Brzegach zapłonie Światło Pokoju, które zapalą nasi przyjaciele z Ukrainy, uciekający przed wojną. W ten wieczór będziemy tam czuwać i modlić się wspólnie z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą zgromadzoną w Lizbonie. Modlitwa o pokój, jaka odbędzie się na Campus Misericordiae wypowiedziana w kilku językach będzie świadectwem naszej jedności z miejscami, w których panuje wojna. W tych szczególnych dniach módlmy się o pokój, który jest tak bardzo potrzebny światu, by móc rozwijać się i budować wspólną przyszłość w duchu braterstwa i szacunku - zachęca Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Podczas spotkania:

  • o godz. 20.00 - zabrzmi Dzwon Miłosierdzia
  • o godz. 20.30 - odbędzie się Modlitwa o Pokój
  • o godz. 21.00 - zapalone zostanie Światło Pokoju

Dom Pokoju, który zostanie otwarty w Brzegach, jest symboliczną realizacją międzynarodowego przesłania pokoju, do którego wzywa Papież Franciszek. Kaplicę, która powstała w miejscu, gdzie 7 lat temu spotkał się z milionami młodych ludzi z całego świata, została ufundowana przez przyjaciół Wieliczki z Rumunii. Fundatorem i pomysłodawcą projektu jest Marius Galbenusa - prezes Instytutu Zrównoważonego Rozwoju. Projekt wspierają Konsul Honorowy Rumunii w Krakowie Ignat Timar oraz Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Zobacz też:

W Wieliczce na Campus Misercordiae powstaje Dom Pokoju
W Wieliczce trwa budowa Domu Pokoju – kaplicy symbolu. O tym skąd Rozmowa z Mariusem Galbenusem – pomysłodawcą i fundatorem Kaplicy Pokoju w Brzegach.

W piątek, 4 sierpnia odbyło się poświęcenie ikon do Domu Pokoju, którego dokonał ks. kard. Stanisław Dziwisz w ramach trwających Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka