wtorek, 3 sierpnia 2021 17:00

Czy opłaca się zainwestować w luksusowy apartament w Krakowie?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy opłaca się zainwestować w luksusowy apartament w Krakowie?

Luksusowe apartamenty cieszą się w Krakowie coraz większą popularnością. Ich udział w pierwotnym rynku nieruchomości w Małopolsce systematycznie rośnie. Jest wiele przesłanek przemawiających za zakupem takiego mieszkania – oto najważniejsze z nich.

Czym wyróżniają się luksusowe apartamenty?

Oferta Ekopark oraz innych deweloperów realizujących inwestycje w Krakowie z zakresu luksusowych mieszkań jest skierowana do wąskiego grona klientów – do zamożnych nabywców o ponadprzeciętnych dochodach. Ceny za 1 m kw. takiej nieruchomości sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc jest oczywiste, że nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Luksusowe apartamenty znajdują się w najatrakcyjniejszych lokalizacjach w Krakowie, m.in. w centrum i blisko centrum. Odznaczają się dużym metrażem i bardzo wysokim standardem – przeważnie są to lokale sprzedawane jako wykończone pod klucz, czyli gotowe do natychmiastowego wprowadzenia się.

Luksusowe apartamenty – kiedy warto kupić?

Luksusowy apartament to znakomita lokata kapitału. Nieruchomości nie od dziś są świetną inwestycją. Omawiane mieszkania wraz z upływem czasu zyskują na wartości, w związku z czym na ich wynajmie lub sprzedaży można naprawdę sporo zarobić. Stopa zwrotu takiej inwestycji jest wysoka, niemniej trzeba brać poprawkę na to, że znalezienie odpowiedniego najemcy czy kupca może się okazać sporym wyzwaniem. Jeśli ktoś dysponuje znaczącymi zasobami finansowymi i szuka skutecznych sposobów na pomnożenie kapitału, zakup luksusowego apartamentu w Krakowie jest strzałem w dziesiątkę. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, stolica Małopolski należy do grona najdroższych miast w Polsce.

Luksusowe apartamenty w Krakowie – dlaczego warto?

Kraków to wieloma względami doskonała lokalizacja. To miasto często uważane jest za idealne miejsce do życia i prowadzenia biznesu. Jest ważnym ośrodkiem na kulturalnej, turystycznej i gospodarczej mapie Polski. Wyróżnia się licznymi walorami przyciągającymi inwestorów niczym przysłowiowy magnes.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje