wtorek, 3 listopada 2020 08:53

Czym się kierować kupując biurko w stylu skandynawskim?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym się kierować kupując biurko w stylu skandynawskim?

Minimalistyczne biurka w stylu skandynawskim cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Dlaczego? Meble te charakteryzują się połączeniem ergonomii i prostoty, dzięki czemu świetnie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza domu czy biura. Jak jednak wybrać biurko skandynawskie dopasowane do naszych potrzeb?

W teorii, biurko skandynawskie to mebel dopasowany do każdego. Jednak zanim ostatecznie podejmiesz decyzję o jego zakupie, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru. W tym artykule podpowiadamy, którym szczegółom należy się przyjrzeć, by dobrać biurko pasujące do reszty wyposażenia wnętrza, a o których łatwo zapomnieć pod wpływem emocji związanych z zakupem.

Czy biurko skandynawskie z półkami to dobry pomysł?

Jak napisaliśmy na wstępie, meble w stylu skandynawskim charakteryzują się minimalizmem. Oznacza to, że najczęściej biurka skandynawskie wyglądają jak prosty blat z czterema nogami. Brakuje w nim półek, nadstawek czy szuflad. Oczywiście tego rodzaju meble mają swoich zwolenników. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zadać sobie pytanie, czy biurko bez półek, bez szuflad lub innych dodatków jest tym czego szukasz?

Pamiętaj tylko, że nie mając w biurku tych wszystkich elementów, będziesz musiał wygospodarować miejsce w np. komodzie lub szafie, gdzie znajdą się dokumenty, teczki czy długopisy. Bez tego, twoje biurko szybko straci funkcjonalny charakter.’

Minimalizm nie musi oznaczać rezygnacji z dodatków. Dlatego na rynku istnieje bardzo wiele biurek skandynawskich z szufladami czy półkami, które w dalszym ciągu zachowują minimalistyczny design, nie tracąc przy tym swojego pierwotnego charakteru.

Biurko skandynawskie - wymiary dopasowane do potrzeb

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze biurka skandynawskiego jest określenie wymiarów, jakie powinien mieć ten mebel. Kluczowe są tutaj wysokość blatu od podłogi, a także długość i szerokość mebla. Według naszych standardów, biurko skandynawskie nie powinno być wyższe, niż ok. 75 cm, ale jednocześnie nie niższe, niż 72 cm. Ostatecznie warto dobrać je pod własny wzrost. Odpłaci się to nam później latami wygodnego użytkowania. Jeżeli ma to być biurko dla dziecka, należy poszukać modelu z regulowaną wysokością nóg.

Jeżeli zaś chodzi o długość i szerokość, tutaj tak naprawdę mamy pełną dowolność i wszystko zależy od wielkości przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. Jeżeli biurko ma służyć do pracy przy komputerze, unikajmy wąskich modeli. Lekarze zalecają, aby odległość monitora od naszych oczu była nie mniejsza, niż 40 cm. Dlatego wąskie biurka się tutaj nie sprawdzą.

Kolejną kwestią związaną z użytkowaniem biurka skandynawskiego do pracy przy komputerze są przewody zasilające. Ładowarka do laptopa, kable do telefonu czy dodatkowego monitora potrafią zepsuć cały efekt minimalizmu. Dlatego szukając biurka skandynawskiego warto rozejrzeć się za modelem posiadającym specjalny pojemnik na kable.

Na rynku dostępne są także modele wyposażone w ładowarkę indukcyjną. Taki właśnie mebel dostępny jest w sklepie kunsst.com. Oferowane tam biurko skandynawskie wyróżnia się szufladą, minimalistycznym stylem a przede wszystkim ręcznym wykonaniem. Taki mebel to gwarancja wieloletniego użytkowania. Już teraz wejdź na stronę kunsst.com i znajdź meble do swojego mieszkania lub biura!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje