piątek, 2 września 2022 12:53

Czym warto bezpiecznie myć ciało?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym warto bezpiecznie myć ciało?

Produktów kosmetycznych pojawiających się na półkach drogeryjnych jest coraz więcej. Wyróżniają się coraz ciekawszymi opakowaniami, zapachami, sposobem aplikacji na skórę. Osoba, która ma wrażliwe ciało, skłonne do alergii, nadal zdaje się mieć jednak ograniczony wybór…

Czego oczekujesz od produktów do mycia ciała?

Naturalne mydła w kostce, kula do kąpieli, żel do mycia ciała, specjalny płyn – niezależnie od tego, na co stawiasz, zależy ci, aby produkt spełniał przede wszystkim dwa warunki. Po pierwsze musi skutecznie oczyszczać skórę. Po drugie, pozostawiać ją miękką i nawilżoną. O ile trudno jest nam samodzielnie ocenić skuteczność oczyszczania, bo w końcu gołym okiem trudno dostrzec, czy ze skóry usunięte zostały wszystkie zanieczyszczenia, ewentualne drobnoustroje, o tyle jakość skóry po myciu możemy ocenić bez większego problemu. O dziwo, niestety okazuje się, że większość kosmetyków drogeryjnych nie spełnia naszych oczekiwań. Skóra często jest ściągnięta, szybko robi się wysuszona. Jeśli ktoś tylko ma skłonność do podrażnień skórnych i alergii, niestety mycie ciała wcale nie musi się dla niego wiązać z przyjemnymi doznaniami.

Naturalne produkty do mycia

Rozwiązaniem mogą okazać się naturalne produkty do mycia, takie jak mydła, kule do kąpieli, sole. Za sporą część podrażnień oraz uczucie ściągnięcia i wysuszenia skóry bardzo często odpowiadają przede wszystkim drażniące środki myjące, a także sztuczne barwniki i aromaty, których niestety nadal bardzo dużo jest w produktach dedykowanych codziennej pielęgnacji. W naturalnym mydle (które jednak nie ma niczego wspólnego ze słynnym szarym mydłem) te drażniące i wysuszające skórę substancje zostały zastąpione olejami roślinnymi takimi jak olej kokosowy, masło shea, olej rycynowy, oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej z awokado… To produkty naturalne, które są nie mniej skuteczne w oczyszczaniu naszej skóry, a jednocześnie są w stanie ją delikatnie pielęgnować, odżywiać, nawilżać. Podobnie jest w przypadku naturalnych kuli do kąpieli lub podobnych im produktów.

Zapachy nie muszą być sztuczne

Produkty z drogerii ładnie pachną, o ile lubisz zapachy chemiczne, bo większość z nich zawdzięcza swój zapach sztucznym aromatom. W produktach naturalnych natomiast za zapach bardzo często odpowiadają naturalne olejki eteryczne, takie jak: olejek rozmarynowy, olejek cytrynowy, olejek eukaliptusowy, olejek kardamonowy i wiele innych. Większość tego typu dodatków ma wspomagające dla mydła właściwości, np. olejek rozmarynowy świetnie pobudza, olejek eukaliptusowy rozgrzewa. W ten sposób mydło naturalne myje, oczyszcza nawilża, a przy okazji koi zmysły.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka