czwartek, 2 stycznia 2020 17:05

Dąbrowa Tarnowska. 50 miejsc w Domach Senior+

Autor Marzena Gitler
Dąbrowa Tarnowska. 50 miejsc w Domach Senior+

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi nabór do Klubów Seniora+. W Gruszowie Wielkim, Laskówce Chorąskiej, Lipinach, Nieczajnej Górnej i Smęgorzowie przygotowano łącznie 50 miejsc dla seniorów.  

Nowe Domy Seniora Senior+ na terenach wiejskich gminy Dąbrowa Tarnowska utworzono w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020. Są przeznaczone dla osóc samodzielnych, nieaktywnych zawodowo, które ukończyły 60 rok życia. Żeby znaleźć miejsce w ośrodku trzeba jednak jak najszybciej złozyć deklarację uczestnictwa w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej. Są one dostępne na stronie Ośrodka, w budynku przy ul. Kościuszki 15A oraz Urzędzie Gminy Dąbrowa Tarnowska.

Nabór trwa do 10 stycznia 2020 r. Wnioski można składać w punkcie informacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej, w dniach od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: poniedziałek w godz. 8.00- 16.00, od wtorku do piątku w godz. od 7.30 – 15.30.

Ilość miejsc jest ograniczona. Przy rekrutacji brana będzie pod uwagę kolejność złożonych wniosków ( data, a nawet godzina wpływu wniosku do MOPSiWR). Następnie Komisja Rekrutacyjna wyłoni 50 uczestników, oraz stworzy listę rezerwową. Decyzja, kto dostał miejsca w Domach seniora bedzie podana do wiadomości 10 stycznia.

Uruchomienie Klubów Senior+ na obszarach wiejskich gminy Dąbrowa Tarnowska, planowane jest na styczeń 2020 rok. Powstaną w Gruszowie Wielkim, Laskówce Chorąskiej, Lipinach, Nieczajnej Górnej i Smęgorzowie. W każdym z ośrodków zostanie utworzonych 10 miejsc.

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje