środa, 20 września 2023 11:20

Nietypowa akcja kandydata Bezpartyjnych Samorządowców z Krakowa. Rozdawał darmowe bilety

Autor Patryk Trzaska
Nietypowa akcja kandydata Bezpartyjnych Samorządowców z Krakowa. Rozdawał darmowe bilety

Darmowa komunikacja miejsca i regionalna? Takie rozwiązania chcieliby wprowadzić Bezpartyjni Samorządowcy. Michał Filipek, który o mandat poselski ubiega się w krakowskim okręgu z 9 miejsca , ruszył w miasto z nietypową akcją.

Michał Filipek trzymając w jednym ręku gazetę z programem telewizyjnym, a w drugiej bilety na komunikację miejską, podchodził do ludzi na przystanku i zadawał pytanie pasażerom co wybierają: czy 2 mld złotych na TVP, czy darmową komunikację miejską. Osoby, które odpowiedziały "darmową komunikację miejską", otrzymywały od niego bilety. Jak poinformował na podsumowującej akcję konferencji prasowej, nikt nie odpowiedział że wybiera 2 mld złotych na TVP, choć byli ludzie, którzy nie wzięli biletu, ponieważ mają bilety okresowe i z tych, które rozdawał nie skorzystają.

W poniedziałek, 19 września przy przystanku tramwajowym Krowodrza Górka P+R w Krakowie odbyła się konferencja prasowa „Bezpłatna komunikacja miejska na jedno pstryknięcie pilotem”. Michał Filipek, kandydat do sejmu z KW Bezpartyjni Samorządowcy, opowiedział na niej o postulacie Bezpartyjnych Samorządowców, którym jest darmowa komunikacja miejska i regionalna. Jego zdaniem całkowita prywatyzacja komunikacji spowoduje większe wykluczenie komunikacyjne, dlatego, że jest to biznes niedochodowy i musi być finansowany z podatków. Przedstawił też sposób jego finansowania np. przeznaczanie środków z opłaty emisyjnej nie tylko na inwestycje w źródła odnawialne, ale też w ekologiczny transport i przeniesienie pieniędzy z funduszu drogowego na fundusz transportu publicznego. - Na fundusz drogowy idą spore pieniądze, a fundusz autobusowy jest zaniedbywany - mówił kandydat na posła z Krakowa.  

Zapytany o to, czy jego zdaniem są miejsca w Krakowie, których mieszkańcy mogą się czuć wykluczeni z komunikacji miejskiej, odpowiedział, że w porównaniu do innych miast komunikacja miejska nie jest wcale najgorsza. - Komunikacja miejska Krakowa w porównaniu do wielu innych miast w Polsce, które są bardziej zaniedbane, funkcjonuje dobrze. Natomiast są takie regiony, gdzie jest dużo do zrobienia. Na przykład po wybudowaniu pętli tramwajowej Górka Narodowa zlikwidowano przejazdy stamtąd w inne miejsca Krakowa, likwidując linię autobusową - przypomniał.

Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali swoje listy z kandydatami do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych w Polsce. Komitet skupia w swoich szeregach samorządowców, przedsiębiorców, ale także wszystkich tych obywateli, którym bliski jest ich program. Liderem ugrupowania jest Robert Raczyński, prezydent Lubina. Na listach kandydatów w Małopolsce też są nazwiska osób tego województwa.

fot. Bezpartyjni Samorządowcy

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka