wtorek, 11 lutego 2020 12:21

Dobra wiadomość dla Limanowej. Jest plan budowy obwodnicy!

Autor Marzena Gitler
Dobra wiadomość dla Limanowej. Jest plan budowy obwodnicy!

Ministerstwie Infrastruktury poinformowało o opracowaniu Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Wśród nich znalazło się 7 obwodnic miast z Małopolski w tym odbodnica Limanowej. Kiedy powstanie?

Ministerstwo potwierdziło, że rozpoczęły się wstępne prace analityczno-przygotowawcze dla tego zadania, które są finansowane z budżetu państwa. Ujęcie w programie 100 obwodnic pozwoli na rozpoczęcie budowy obwodnicy.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Limanowej jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się na drodze numer 28.

Dzięki tej inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego oraz zwiększenie przepustowości dróg. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na odcinku drogi krajowej w pobliżu Limanowej. Inwestycja ułatwi podróż pomiędzy Nowym Sączem a Rabką-Zdrój i pozytywnie wpłynie na spójność komunikacyjną południowej Małopolski.

Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

Planowana data ogłoszenia przetargu to III kwartał 2024 r.

zobacz też:

Sto obwodnic na lata 2020-2030. Ile z Małopolski?
Ministerstwie Infrastruktury poinformowało o opracowaniu Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Wśród nich znalazło się 7 obwodnic miast z Małopolski. - Ruch pojazdów przez środek miejscowości i uciążliwości z tym związane: korki, zanieczyszczenie powietrza, hałas, to codzienność wielu Pol…

Limanowa - najnowsze informacje