piątek, 18 listopada 2022 11:29

Draka w aquaparku! Klient zapłacił, a i tak ma kłopoty

Autor Katarzyna Jamróz
Draka w aquaparku! Klient zapłacił, a i tak ma kłopoty

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 32-latka z województwa podlaskiego, który w aquaparku za usługę zapłacił... banknotem prezentowym. Mężczyzna tłumaczył się tym, że na planie zdjęciowym tylko takimi pieniędzmi płaci. W realnym życiu odpowie jednak za oszustwo, za które grozi mu do 8 lat więzienia.  

Na początku listopada tatrzańscy policjanci zostali wezwani do jednego z aquaparków, gdzie miało dojść do oszustwa. Polegało ono na zapłaceniu za usługę falsyfikatem – banknotem prezentowym, który do złudzenia przypomina oryginał. Kasjerka rozliczając utarg zorientowała się, że przyjęła falsyfikat.

– Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko przy pomocy kamer monitoringu zidentyfikowali osobę płacącą falsyfikatem. Okazało się, że mężczyzna przebywa na terenie obiektu i po chwili już rozmawiał z policjantami. Tłumaczył się, że to jakieś nieporozumienie i, że na pewno to ktoś mu wydał taki banknot. Policjanci nie dali wiary 32-latkowi i podczas kontroli jego torby podróżnej ujawnili kilkadziesiąt takich samych banknotów. Mężczyzna został zatrzymany

– informuje asp. szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy KPP w Zakopanem.

Śledczy z Zakopanego zajęli się wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy. Analizowali podobne zgłoszenia z regionu ustalając, czy zatrzymany może mieć z nimi związek. Ponadto na kwaterze, w której zatrzymał się 32-latek, policjanci ujawnili kolejne falsyfikaty. Zatrzymany wyjaśniając okoliczności sprawy tłumaczył policjantom i prokuratorowi, że jest aktorem i na co dzień na planie zdjęciowym płaci falsyfikatami.

Niestety wszystko wskazuje na to, że to nie pierwszy raz, gdy aktor pomylił realne życie z planem zdjęciowym... Mężczyzna usłyszał już zarzuty oszustwa, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Dodatkowo zapłacił wysokie poręczenie majątkowe i ma zakaz opuszczania kraju.

Fot. Policja Zakopane

Inf. Policja Zakopane
Fot. Policja Zakopane/Unsplash/Edycja własna

Małopolska - najnowsze informacje