poniedziałek, 9 października 2023 06:20

Dramatyczne chwile w powiecie krakowskim. Chodziło o ludzkie życie. "Widząc całą sytuację, ruszyli z pomocą"

Autor Katarzyna Jamróz
Dramatyczne chwile w powiecie krakowskim. Chodziło o ludzkie życie. "Widząc całą sytuację, ruszyli z pomocą"

W niedzielę (8 października) w miejscowości Wesoła (powiat krakowski, gmina Słomniki) na jednej ze stacji paliw stoczono walkę o ludzkie życie. – Trzech naszych druhów znalazło się w odpowiednim miejscu – relacjonuje za pośrednictwem Facebooka OSP Poskwitów.

Dramatyczne chwile rozegrały się w minioną niedzielę (8 października) na jednej ze stacji benzynowej w miejscowości Wesoła. Po godzinie 12:00 u jednego z mężczyzn doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia. Na pomoc poszkodowanemu od razu ruszyła rodzina oraz przejeżdżający tamtędy strażacy ochotnicy.

– Trzech naszych druhów: Kamil, Darek i Konrad znalazło się w odpowiednim miejscu. Po wdrożeniu RKO udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyzny, który następnie drogą lotniczą został przetransportowany do szpitala – przekazali za pośrednictwem Facebooka strażacy ochotnicy.

W akcji ratunkowej udział wzięli druhowie z OSP Słomniki, OSP Miłocice, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

"Brawo chłopaki"

Pod zamieszczonym przez Ochotniczą Straż Pożarną poście na Facebooku zawrzało. Internauci nie kryją zachwytu nad bohaterską postawą druhów. – Dobra robota, "kto ratuje życie, ratuje cały świat" – napisał pan Andrzej. – Brawo chłopaki, ogromny szacunek – napisała pani Agnieszka. – Gdy się już dorobimy budynku... może warto pomyśleć o jakichś warsztatach pierwszej pomocy dla mieszkańców, zatrzymanie krążenia, zadławienie itp. Taka wiedza jest potrzebna każdemu z nas – dopytuje inna internautka. – Widząc całą sytuację, ruszyli z pomocą. Brawo za wzorową postawę! "Strażakiem się jest a nie bywa" – czytamy na profilu Patrol998-Małopolska.

Miejscowość Wesoła (gm.Słomniki). Na jednej ze stacji paliw doszło do zasłabnięcia osoby. Przybyłe na miejsce służby...

Opublikowany przez Patrol998-Małopolska Niedziela, 8 października 2023

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka