poniedziałek, 11 stycznia 2021 14:20

Drewniane panele akustyczne do domu - czy warto?

Autor Artykuł sponsorowany
Drewniane panele akustyczne do domu - czy warto?

Drewniane panele akustyczne są bardzo popularne w salach konferencyjnych, teatralnych, różnego rodzaju budownictwie przeznaczonym do wykorzystywania przez duże grono odbiorców. Dzisiaj jednak coraz większą popularnością cieszą się one również w przypadku klientów indywidualnych, którzy wykorzystują je przy wykończeniu domu lub mieszkania.

Dlaczego warto zainwestować w panele akustyczne?

Dlaczego drewniane panele akustyczne?

Dlaczego warto zainwestować w panele akustyczne?

Drewniany panel akustyczny to tylko jedno z wielu rozwiązań, które służą do poprawy komfortu zarówno w salach konferencyjno-teatralnych, biurach, jak i domach czy mieszkaniach. Otoczeni przez morze dźwięków napływających do nas z każdej możliwej strony, coraz większą uwagę przykładamy do rozwiązań, które pozwalają zapanować nad wszechobejmującym szumem. Chodzi nie tylko o zagwarantowanie sobie i widowni idealnego odbioru akustycznego różnego rodzaju wystąpień, stworzenie przestrzeni idealnej do firmowej burzy mózgów, lecz także o troskę o codzienny komfort akustyczny w domowych przestrzeniach. Zbyt duża ilość dźwięków potrafi nie tylko męczyć, powodować rozdrażnienia, ale i przyczyniać się do chronicznych i nawracających bólów głowy i innych dolegliwości.

Drewniane panele akustyczne oraz inne wersje tego rozwiązania to rodzaj okładziny stosowanej na ściany i sufity. Panele zawsze wykonane są z materiałów dobrze pochłaniających dźwięki. Na przykład między jedną a drugą warstwą drewna znajduje się płat wełny mineralnej, a cały panel pokryty jest eleganckim materiałem o wyjątkowych właściwościach pochłaniania dźwięku. Już samo drewno cechuje się dobrymi właściwościami pochłaniania dźwięku. Plusem takich paneli jest to, że dźwięk nie tylko nie dostaje się do pomieszczenia (w ten sposób na przykład można świetnie wyciszyć domowy gabinet i stworzyć idealne warunki do home office), ale i z niego się nie wydostaje (sąsiedzi nie są więc skazani na współudział w głośnym słuchaniu muzyki). Dzięki panelom akustycznym możesz stworzyć pomieszczenie, które będzie sprzyjało koncentracji i relaksowi. Świat nie będzie zakłócał twojego odpoczynku, ty zaś nie będziesz przeszkadzał sąsiadom swoimi aktywnościami.

Dlaczego drewniane panele akustyczne?

Drewniany panel akustyczny jest z pewnością jednym z najbardziej eleganckich i estetycznych rozwiązań, jakie można zastosować do wyciszenia pomieszczenia. Panele takie są więc nie tylko funkcjonalne, lecz mogą także pełnić funkcje dekoracyjne. Stworzenie ciekawej aranżacji z pojedynczych wzorów pozwala na stworzenie na suficie lub ścianie bardzo ciekawej ozdoby. Połączenie materiału wyciszającego i drewna daje wrażenie przytulności, ciepła. Materiał ten łączy się bez problemu z innymi elementami aranżacji. Takie panele sprawdzają się zarówno w firmowych open space'ach, bardzo dobrze prezentują się w aranżacjach tradycyjnych, klasycznych, loftowych, pomieszczeniach z wysokimi sufitami. W domu lub mieszkaniu warto je zamontować w gabinecie, bibliotece, salonie, a także sypialni.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje