piątek, 12 sierpnia 2022 10:17

"Ogromna radość". Filip Stopa i Rafał Ślęczka wygrali 31. Rajd Rzeszowski

Autor Marzena Gitler
"Ogromna radość". Filip Stopa i Rafał Ślęczka wygrali 31. Rajd Rzeszowski

- Ogromna radość całego naszego zespołu, który zapracował na to zwycięstwo - mówi Rafał Ślęczka. Krakowsko-wielicka załoga Stopa/Ślęczka Rally Team wygrała Klasę HR 2 w tegorocznej edycji 31. Rajdu Rzeszowskiego.

Filip Stopa i Rafał Ślęczka w BMW M3 E36 byli najszybsi na siedmiu odcinkach 31. Marma Rajdu Rzeszowskiego, który odbył się ubiegły weekend od 4 do 6 sierpnia br.. Była to jednocześnie 5. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 6. runda mistrzostw Słowacji, 9. odsłona FIA Central European Zone. W ramach imprezy rozegrano też 5 puchar Europy FIA ERT, a na odcinkach zmierzyli się również uczestnicy 3. rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Do rywalizacji w przystąpiło łącznie 85 załóg, z czego 20 w ramach mistrzostw dla zawodników w historycznych rajdówkach. Zawodnicy rywalizowali na 11 asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 km.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo). Dla urodzonego w Rzeszowie kierowcy był to czwarty triumf w tych zawodach.

Krakowsko - wielicka załoga Filip Stopa i Rafał Ślęczka w BMW M3 E36 byli najszybsi na siedmiu odcinkach, budując już pierwszego dnia sporą i bezpieczną zaliczkę czasową. W sobotę załoga zakończyła zmagania wygrywając odcinek Power Stage i dopisując 5 punktów do 30 za zwycięstwo w Klasie HR 2. W Klasyfikacji Generalnej Stopa/Ślęczka Rally Team zajął 25 miejsce.

- Za nami bardzo trudny i ciężki 31. Rajd Rzeszowski zwłaszcza dla naszego samochodu, który pomimo dwudziestokilometrowych odcinków specjalnych nie zawiódł nas i spisał się perfekcyjnie. Wielkie podziękowania dla całej ekipy za profesjonalną obsługę naszego BMW - podsumował Filip Stopa.

Radości ze zwycięstwa nie kryje też pilot rajdowy z Wieliczki. - Wygrywamy Klasę HR 2 w tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowskiego. Ogromna radość całego naszego zespołu rajdowego Stopa/Ślęczka Rally Team, który zapracował na to zwycięstwo - mówi Rafał Ślęczka, który na co dzień jest sekretarzem Powiatu Wielickiego i dumnym tatą malutkiej Hani. - Gorące podziękowania dla organizatorów rajdu, którzy po raz kolejny przygotowali bardzo wymagające dla wszystkich załóg odcinki specjalne. Dziękujemy również naszym sponsorom oraz partnerom za możliwość startu! - dodał.

Jak radziła sobie krakowsko-wielicka załoga na trafie, można zobaczyć na filmie, który wrzuciła na swoim fanpejdżu.

🚗🔥 Boooookiem do przodu 😀 Marma Polskie Folie 3️⃣1️⃣. Rajd Rzeszowski - Rally Rzeszow 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ 🏁 🚗 Etap 1️⃣ = 1️⃣. miejsce w Klasie HR 2️⃣ 👍 👏👏👏 Dziękujemy za gorący doping i prosimy w sobotę o więcej 👍 Walczymy 💪💪💪 🇵🇱 Filip Stopa 🇵🇱 Rafał Ślęczka ✔️ MTS TRANS Transport Spedycja ✔️ Kerakoll Polska ✔️ Powiat Wielicki ✔️ Apartamenty Czarna Perła ✔️ #QQMotorsport ✔️ Ślęczka Motorsport ✔️ ewrc-results.com ✔️ ewrc-results.com Polish Community ✔️ WieliczkaCity Wieliczka ✔️ Głos Wielicki ✔️ Głos 24 - Małopolski Portal Informacyjny ✔️ Wieliczka Gazeta Panorama Powiatu Wielickiego

Opublikowany przez Stopa/Ślęczka Rally Team Piątek, 5 sierpnia 2022

Przed rajdowcami kolejna runda RSMP – Rajd Śląska, który odbędzie się w dniach 9-11 września 2022 roku z bazą przy Stadionie Śląskim w Chorzowie. - Serdeczne podziękowania dla wszystkich kibiców na trasie oraz przed monitorami, którzy mocno trzymali kciuki za załogę z nr 27 ! Bądźcie z nami również w Chorzowie! Do zobaczenia! - apelują.

W 31. Rajdzie Rzeszowskim, załogę rajdową Stopa/Ślęczka Rally Team wsparli partnerzy: MTS – Trans Transport Spedycja, Kerakoll Polska, Powiat Wielicki, Apartamenty Czarna Perła Szaflary, QQ Motorsport i Ślęczka Motorsport.

Głos24 jest patronem medialnym załogi.

fot. Fb. Stopa/Ślęczka Rally Team

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje