wtorek, 25 lipca 2023 07:32

Finał poszukiwań 35-latka. Mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie

Autor Katarzyna Jamróz
Finał poszukiwań 35-latka. Mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie

W piątek (21 lipca) po godzinie 20, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 35-letniego nowotarżanina, który chciał targnąć się na swoje życie. Po ustaleniu szczegółowych informacji natychmiast podjęto działania poszukiwawcze.

Do działań zaangażowano Nieetatową Policyjną Grupę do Działań Poszukiwawczych działającą przy nowotarskiej komendzie, przewodnika z psem służbowym, ratowników GOPR ze Szczawnicy i Rabki-Zdroju oraz ratowników z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Czarnego Dunajca, którzy quadami oraz motocyklami sprawdzali tereny leśne w okolicy osiedla Zadział. Ratownicy GOPR do działań wykorzystali także drona z podczerwienią. W tym samym czasie policjanci w patrolach zmotoryzowanych patrolowali rejon miasta Nowy Targ. Po godzinie 1 w nocy funkcjonariusze, jadący na motocyklach, odnaleźli zaginionego mężczyznę na jednej z ulic na terenie miasta. 35-latek został przekazany pod opiekę specjalistów.

– Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc w prowadzonych poszukiwaniach, które zakończyły się szczęśliwie. To była pracowita noc dla policjantów. Funkcjonariusze, w trakcie nocnej służby, otrzymali jeszcze dwa zgłoszenia o osobach w kryzysie, które chciały targnąć się na swoje życie. Obie te interwencje także miały szczęśliwy finał. Pamietajmy, żeby w sytuacji kryzysowej nie pozostawać ze swoimi problemami samemu i szukać pomocy oraz wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358 – przekazała w komunikacie policja.

Inf./Fot. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka