środa, 6 września 2023 15:39

Finał prac przy budowie hali sportowej w Mietniowie

Autor Marzena Gitler
Finał prac przy budowie hali sportowej w Mietniowie

Imponująco prezentuje się hala sportowa w Mietniowie, która gotowa jest na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Przed pierwszym dzwonkiem prowadzono ostatnie prace porządkowe i prowadzono przygotowania do odbiorów technicznych oraz użytkowania obiektu.

- Możemy powiedzieć, że wraz z oddaniem hali finalizuje się kilkuletnia systematyczna budowa centrum edukacyjno-kulturalno-sportowego miejscowości Mietniów. W ostatnich latach w centrum sołectwa wybudowane zostały: świetlica środowiskowa, przedszkole, rozbudowana szkoła, zmodernizowane boisko, a dziś dobiega końca budowa hali gimnastycznej. Dzisiejsza baza edukacyjno - społeczna w tej miejscowości jest bardzo nowoczesna i odpowiadająca na potrzeby rozwijających się miejscowości w naszej gminie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tych inwestycji - zaznacza Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Hala gimnastyczna wybudowana została od strony północnej rozbudowanego (w pierwszym etapie inwestycji) budynku szkoły. Zawiera ona boisko szkolne o wymiarach 20 x 40 metrów, które od strony północnej i zachodniej otoczone jest murem oporowym. Od strony wschodniej do budynku sali gimnastycznej przylegają podest z podnośnikiem oraz pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to blisko 4,5 mln zł.

Warto dodać, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Anny Iskry w Mietniowie od roku szkolnego 2021/2022 uczą się już w rozbudowanej szkole, której powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie z 400 do niemal 900 mkw. W placówce powstały pomieszczenia dydaktyczne, stołówka, biblioteka, gabinety: stomatologiczny i logopedyczny, pomieszczenia administracyjno-biurowe, zaplecze sportowe oraz sanitarne. Wartość inwestycji edukacyjnej realizowanej w latach 2020 - 2021 w Mietniowie wyniosła 6,5 mln zł i w całości została sfinansowana z budżetu Miasta i Gminy Wieliczka.

fot. UMiG Wieliczka

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka