środa, 22 czerwca 2022 10:59

Fotowoltaika dla firm – sprawdź, jak uzyskać finansowanie

Autor Artykuł sponsorowany
Fotowoltaika dla firm – sprawdź, jak uzyskać finansowanie

Wraz z rozwojem ekologicznej świadomości rośnie także zainteresowanie energią ze źródeł odnawialnych. Dotyczy to nie tylko gospodarstw domowych, ale także firm, które upatrują w nich szansę na rozwój. Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę? Przekonaj się.

Fotowoltaika dla firm – dlaczego warto?

Instalacja fotowoltaiczna to dla przedsiębiorców stosunkowo mały wydatek, który może przynieść bardzo wiele korzyści dla firmy – nie tylko tych finansowych. Co więcej, oferuje szybki zwrot inwestycji, co szczególnie może zainteresować przedsiębiorców z sektora MŚP.

Jakie korzyści dla firm niesie inwestycja w fotowoltaikę?

  • Obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej – odpowiednie dopasowanie rozmiaru instalacji pozwala na zaspokojenie firmowego zapotrzebowania na prąd;
  • ekologiczny wizerunek marki – firmy wyróżniające się świadomością ekologiczną i aktywnie działające w tym obszarze znacząco zyskują w oczach klientów i kontrahentów;
  • uzyskanie energetycznej niezależności – odnawialne źródła energii to nie tylko ochrona przed podwyżkami cen energii, wyprodukowaną nadwyżkę można odsprzedać;
  • niskie koszty obsługi instalacji – fotowoltaika to rozwiązanie bezobsługowe, nie wymaga zatrudnienia dodatkowego personelu;

Jak sfinansować zakup fotowoltaiki?

Zakup fotowoltaiki to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych – choć na ostateczną cenę wpływa również jej rozmiar. Mogłoby się wydawać, że z perspektywy przedsiębiorstwa to niewiele. Warto jednak pamiętać o małych i średnich firmach, które działają lokalnie i osiągają znacznie mniejsze zyski niż duże korporacje.

W takiej sytuacji mienie można sfinansować za pomocą:

  • leasingu operacyjnego – przedmiot leasingu użytkujesz w ramach miesięcznych opłat. Urządzenia pozostają w posiadaniu leasingodawcy, który dokonuje odpisów amortyzacyjnych. Opłata wstępna i raty stanowią koszt uzyskania przychodu. Na koniec umowy przedmiot możesz wykupić za część pierwotnej ceny.
  • leasingu finansowego – rata zostaje rozdzielona na dwie części – kapitałową i odsetkową. Od pierwszej możesz dokonać odpisów amortyzacyjnych, drugą z kolei wliczasz w koszty uzyskania przychodu. VAT opłacasz na początku transakcji. Na koniec urządzenie staje się własnością firmy.
  • pożyczki leasingowej – bank finansuje kwotę netto inwestycji pomniejszoną o udział własny. Kosztem uzyskania przychodu jest część odsetkowa raty. Kupujący staje się właścicielem przedmiotu, więc na niego spada obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych oraz koszty związane z podatkiem VAT.

Fotowoltaika w mLeasing – kto może skorzystać z oferty?

Oferta leasingu i pożyczek na zakup fotowoltaiki w mLeasing jest dostosowana do potrzeb nie tylko dużych firm, ale także działalności z sektora MŚP. Mogą z niej skorzystać:

  • przedsiębiorstwa ze stażem na rynku przekraczającym 12 miesięcy;
  • osoby fizyczne prowadzące własną działalność;
  • spółki prawa handlowego

Zainteresowany? Więcej informacji znajdziesz na stronie https://mleasing.pl/fotowoltaika

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka