czwartek, 8 października 2020 19:17

Gdów. Mieszkańcy 17 miejscowości bez wody pitnej. Co się stało?

Autor Marzena Gitler
Gdów. Mieszkańcy 17 miejscowości bez wody pitnej. Co się stało?

17 miejscowości na terenie gminy Gdów nie może korzystać z wodociągu. Wykryto w nim skażenie bakterią coli. Do kiedy potrwa awaria?

"W związku ze stwierdzeniem skażenia bakteriami grupy Coli wody pitnej pochodzącej z ujęcia w Cichawie informujemy, że w Książnicach, Świątnikach Dolnych, Czyżowie, Szczytnikach, Niegowici, Marszowicach, Nieznanowicach, Pierzchowie, Niewiarowie, Krakuszowicach, Cichawie, Liplasie, Bilczycach (Nowa Wieś), Wiatowicach, Jaroszówce, Klęczanie i Wieńcu woda jest NIEZDATNA DO SPOŻYCIA. Wodę można wykorzystać wyłącznie do celów sanitarnych. Zakład Gospodarki Komunalnej podjął natychmiastowe działania w celu wyeliminowania powstałego problemu. Informacja w sprawie dostarczenia wody pitnej mieszkańcom ww. miejscowości zostanie podana niebawem. Prosimy śledzić komunikaty" - poinformował na swojej stronie Urząd Gminy.

Dla mieszkańców miejscowości pozbawionych wody z wodociągu gmina wysłała beczkowozy z wodą pitną. Były w dwóch punktach w Marszowicach – przy Szkole Podstawowej i przy remizie OSP. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz strażacy z OSP dowozili też wodę pitną do poszczególnych miejscowości.

Zakład Gospodarki Komunalnej podjął działania w celu wyeliminowania powstałego problemu - poinformował samorząd, ale przywrócenie wody jeszcze potrwa. Próbki wody do badania zostaną pobrane ponownie jutro, a wyniki badania będą najwcześniej po 72 godzinach czyli dopiero w poniedziałek.

inf i foto: UG Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje