poniedziałek, 19 lutego 2024 09:45

Gdy odebrała telefon, usłyszała, że jej syn miał wypadek. Seniorka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Autor Patryk Trzaska
Gdy odebrała telefon, usłyszała, że jej syn miał wypadek. Seniorka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Pomimo licznych działań prewencyjnych, oszuści w dalszym ciągu nie odpuszczają i okradają seniorów. 75-latka straciła 20 tysięcy złotych, kiedy zadzwonili do niej oszuści. Poinformowali oni, że jej syn spowodował wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy na prawnika. Zmanipulowana seniorka przekazała odpowiednią kwotę oszustom.

Do zdarzenia doszło we wtorek (13 lutego). Do mieszkanki Sądecczyzny zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji. Mężczyzna poinformował 75-latkę, że jej syn spowodował ciężki wypadek, w którym zostały ranne dwie osoby. Z uwagi na stan poszkodowanych, mężczyzna miał trafić do tymczasowego aresztu.

Po zakończeniu rozmowy telefonicznej do seniorki zadzwoniła kobieta, która podała się za jej synową. Poinformowała ona, że pilnie potrzebuje ona pieniędzy na adwokata. Dzwoniąca przekazała "teściowej", że przyśle kogoś po odbiór środków.  

Zmanipulowana seniorka zgodnie z instrukcją oszustów, przekazała 20 tys. zł. Kiedy do 75-latki dotarło, że została oszukana, o zdarzeniu poinformowała sądeckich policjantów. Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności w tej sprawie i jednocześnie apelują o rozwagę i nieprzekazywanie nieznajomym osobom żadnych pieniędzy.

źródło: KMP Nowy Sącz

foto: pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka