środa, 15 grudnia 2021 11:33

Gigantyczne korki w Krakowie. "To jakiś koszmar!". Co się stało?

Autor Marzena Gitler
Gigantyczne korki w Krakowie. "To jakiś koszmar!". Co się stało?

Od kilku dni zmotoryzowani mieszkańcy stolicy Małopolski i podkrakowskich gmin mają ogromny problem. W wielu miejscach na Podgórzu czas komunikacji wydłużył się o sto procent. Wszystko przez jeden remont.

Korek na ul. Konopnickiej od Ludwinowskiej do Ronda Matecznego i w drugą stronę. Korek na ul. Kamieńskiego do ronda Matecznego od ulicy Walerego Sławka. Kierowcy stoją też na Tischnera od Łagiewnik do wiaduktu na Kamieńskiego. Zakorkowana jest cała Wadowicka do Matecznego. Omijający ul. Kamieńskiego zmotoryzowani natrafiają na korek na ul. Wielickiej, który ciągnie się od Dworcowej do Limanowskiego. Spowolnienia ruchu widać również w okolicy budowy tramwaju na Górkę Narodową. Spore natężenie ruchu  jest też na ul. Opolskiej. Tak dziś wygląda komunikacja samochodowa w Krakowie. Problemy są już od wczoraj, kiedy rozpoczął się remont odcinka Tischnera, którym przejeżdża nawet tysiąc samochodów dziennie.

- Zawiezienie dzieci do przedszkola na Wielickiej i powrót na Ruczaj zajęły mi godzinę i czterdzieści minut - komentuje na jednej z krakowskich grup jedna z mam. - To jakiś koszmar. Nawigacja poprowadziła mnie przez Osiedle Podwawelskie a i tak straciłam tyle czasu - dodaje. .

Ile czasu spędzimy za kierownica próbując dostać się do centrum? Przejechanie Kamieńskiego zajmie nam blisko 20 minut. Trasę ul. Zakopiańska od ul. Do Sanktuarium do Ronda Matecznego pokonamy w 15 min. Niemal na każdym odcinku musimy liczyć się z wydłużeniem czasu o drugie tyle, a czasem nawet jeszcze więcej.

Remont nawierzchni w Podgórzu. Jak długo potrwają utrudnienia?

Przyczyną gigantycznych korków na Podgórzu jest rozpoczęty w poniedziałek w nocy remont nawierzchni na odcinku ul. Tischnera w okolicy ul. Kamieńskiego.

Do 17 grudnia remontowana będzie ruchliwa al. Powstańców Śląskich i ks. prof. Józefa Tischnera. Nowa nawierzchnia kładziona jest całą dobę. Według zaplanowanego harmonogramu dziś od godz. 20.00 zamknięty będzie prawy i środkowy pas – kierunek ul. Herberta (od zjazdu z ul. Kamieńskiego w stronę skrzyżowania z ul. Hodura), a jutro od godz. 20.00 prasy pas – kierunek ul. Herberta (na zjeździe z ul. Kamieńskiego) oraz prawy pas – kierunek Nowa Huta (na wysokości skrzyżowania z ul. Hodura w stronę al. Powstańców Śląskich).

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka