sobota, 12 marca 2022 15:25

Gmina Myślenice otworzyła konto ze zbiórką na pomoc Ukrainie

Autor Marzena Gitler
Gmina Myślenice otworzyła konto ze zbiórką na pomoc Ukrainie

W związku z inwazją Rosji na terytorium Ukrainy, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka we współpracy z Centrum Usług Społecznych, jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Myślenickim Klubem Wolontariatu poinformował o zbiórce artykułów spożywczych, artykułów higieny osobistej, ubrań oraz koców dla poszkodowanych w wyniku działań wojennych mieszkańców Ukrainy.

Mieszkańcy już w ciągu dwóch dni zebrali produkty w ramach pomocy humanitarnej, które wypełniły osiem busów dostawczych, jakie w niedzielę 27 lutego wyjechały do Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku, a następnie trafiły do potrzebujących na Ukrainie.

Zbiórka wciąż trwa zarówno w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, Centrum Aktywności Lokalnej, jak również remizach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Myślenice. Mieszkańcy gminy wykazali też dużą empatię, udostępniając swoje domy jako miejsce schronienia dla uchodźców z Ukrainy. W solidarną pomoc dla społeczności ukraińskiej włączyli się nie tylko mieszkańcy, ale też hotelarze, restauratorzy, przedsiębiorcy i firmy przewozowe z Gminy Myślenice.

Sklep za zero złotych

Miasto i Gmina Myślenice przyjmuje już uchodźców. Jest tu już kilkaset osób, które uciekły przed rosyjską agresją. Gmina jest gotowa, aby przyjąć kolejnych uchodźców. Czekają na nich miejsca u rodzin i w pensjonatach. przygotowywane są miejsca w remizach strażackich. - Zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej gościny - mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Dla uchodźców i ich gospodarzy już otworzono sklep bezgotówkowy, gdzie bezpłatnie będą mogli otrzymać wsparcie w postaci środków czystości, produktów spożywczych i innych niezbędnych produktów z przekazanych darów. Mieści się w pawilonie na myślenickim Rynku 22.

Kolejna inicjatywa - specjalne konto dla Ukrainy

Gmina Myślenice we współpracy z Centrum Usług Społecznych w Myślenicach oraz Fundacją Owocna uruchomiła numer konta z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wpłaty można kierować na:

Razem dla Ukrainy
Numer konta: 44 1600 1462 1854 4947 8000 0004

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podczas konferencji prasowej w obecności dyrektor Centrum Usług Społecznych Małgorzaty Aleksandrowicz oraz komendanta Straży Miejskiej poinformował o działaniach podejmowanych w sprawie pomocy i przyjęcia na terenie gminy uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Myślenice - najnowsze informacje