poniedziałek, 25 maja 2020 13:30

Gmina Trzebinia. Od dziś kolejne pięć przedszkoli wznawia działalność

Autor Głos 24
Gmina Trzebinia. Od dziś kolejne pięć przedszkoli wznawia działalność

Gmina Trzebinia informuje, że od dziś, działalność wznawia kolejnych pięć gminnych przedszkoli. W sumie otwartych będzie osiem.

Zajęcia prowadzić będą Przedszkole Samorządowe nr 2, Przedszkole Samorządowe nr 3, Przedszkole Samorządowe nr 4, Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie oraz Przedszkole Samorządowe w Myślachowicach.

18 maja otwarto Przedszkole Samorządowe nr 1, Przedszkole Samorządowe nr 6 oraz oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 3.

Gmina informuje, że w pozostałych placówkach zainteresowanie udziałem w zajęciach jest zdecydowanie mniejsze, a w niektórych wręcz zerowe. Stąd decyzja o zawieszeniu w nich pracy stacjonarnej przez kolejny tydzień. Gdy zainteresowanie wzrośnie, zostaną otwarte. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są na bieżąco.

W budynkach przedszkoli, które wznawiają działalność, przeprowadzono niezbędne przeglądy techniczne. Placówki zostały wyposażone w środki higieniczne, potrzebne do bieżącego funkcjonowania oraz w indywidualne środki ochrony osobistej dla pracowników, m.in. przyłbice, fartuchy, rękawiczki, maseczki, środki do dezynfekcji.

Opieka nad przedszkolakami jest sprawowana maksymalnie w 12-osobowych grupach. Wszyscy dyrektorzy potwierdzili możliwość organizacji zajęć dla dzieci zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Więcej informacji o wznowieniu działalności placówek oświatowych znajduje się tutaj.

Źródło: trzebinia.pl

Małopolska - najnowsze informacje